Pełne lato
Rdest pokrewny

Rdest pokrewny

Obficie kwitnąca i rozrastająca się roślina. Dorastając do wysokości 15-30cm, kwitnie od lipca do września, tworzy kolorowe kolby delikatnych, drobnych kwiatków. Rozpoczynając kwitnienie kwiaty mają kolor jasnoróżowy, w czasie rozkwitu zmieniają go stopniowo na bordowy. Można ją zastosować w ogrodach skalnych i ogrodach naturalistycznych.
Żółty oleander

Żółty oleander

Kwitnący przez całe lato, aż do późnej jesieni krzew, z długimi (do 7 cm)), intensywnie żółtymi kwiatami. Liście długie, lancetowate, przypominające liście oleandra. Ozdobne są również bardzo ciemne, prawie czarne,intensywnie błyszczące owoce.
Agrest Niesłuchowski

Agrest Niesłuchowski

Odmiana pochodzenia ukraińskiego - doskonale plonuje w naszym klimacie. Owoce bardzo duże, atrakcyjne. Krzew o wzniesionych pędach przez co łatwo jest zbierać. o bardzo wysokiej plenności i bardzo dużej wartości przetwórczej owoców. Owoce duże, o gładkiej, błyszczącej skórce.
Swierk pospolity Inversa

Swierk pospolity Inversa

Wyjątkowo dekoracyjna odmiana świerka, najczęściej szczepiona na wysokim pniu. Gałązki zwieszają się tuż przy pniu aż do ziemi. Stanowi ciekawy akcent na trawniku. Polecana także do ogródków skalnych. Wys. 1,5m. Wielość sadz. 25-30 cm.
Przymiotno okazałe Grandiflorus

Przymiotno okazałe Grandiflorus

Niska bylina, obficie kwitnąca przez całe lato. Kwiaty języczkowate, jasnofioletowe. Roślina odporna na przesuszenie. Koszyczki kwiatowe do 4 cm średnicy.
Róża Liz

Róża Liz

Elegancka, mocna, biało - zielona róża wielkokwiatowa o krzaczastym wzroście, pachnąca. Liście delikatne, ciemnozielone.
Tawuła Crispii

Tawuła Crispii

Japońska Tawuła to przepiękny gęsty krzew o jasnoczerwonych kwiatach, dorastający do 0,9 metra. Kwiaty przekwitając jaśnieją. Kwitnienie na przełomie lipca i sierpnia. Liście kuliste, kędzierzawe, częściowo pstre. Doskonała na stanowiska słoneczne lub półcieniste, o glebach wilgotnych, ale przepuszczalnych. Niewymagająca. Idealna dekoracyjna odmiana na rabaty, wykorzystywana również do tworzenia żywopłotów. Odporna na mróz.
Łyszczec wiechowaty

Łyszczec wiechowaty

Bylina, która wyrasta w duże kępy całe pokryte wiechami drobnych białych kwiatów. Liście niewielkie sinozielone. Bardzo ładnie wygląda na tle trawnika.
Wiciokrzew Dropmore Scarlet

Wiciokrzew Dropmore Scarlet

Pnącze o bardzo długim okresie kwitnienia - od czerwca aż do października. Kwiaty w kolorze czerwonym długie, trąbkowe, jaskrawo-szkarłatne. Stosunkowo odporny na mrozy. Rośnie bardzo silnie, dlatego wymaga mocnych podpór.
Hortensja Renate Steiniger

Hortensja Renate Steiniger

Ciemnoniebieska odmiana hortencji, zdobywająca sobie coraz większą popularność. Krzew w czasie surowych zim marznie czasami do granicy śniegu, po ścięciu odrasta jednak szybko. Lepiej rośnie i kwitnie w półcieniu, jest wrażliwa na suszę. Lubi gleby lekko kwaśne - na zasadowych czesto występuje chloroza liści.