Pełne lato
Róża pustyni

Róża pustyni

Trochę dziwaczna piękność jest u nas jeszcze nowością. Sukulent o bardzo grubych, skróconych pędach z zadziwiająco pięknymi kwiatami. Jej duże, pięciopłatkowe czerwonorózowe kwiaty rozwijają się wiosną i przy odrobinie szczęścia - powtórnie jesienią. Często szczepiona jest na podkładce oleandra, co wzmacnia roślinę i wpływa dodatnio na jej obfitość kwitnienia.
Dalia dekoracyjna Duet

Dalia dekoracyjna Duet

Bardzo dekoracyjna roślina wyróżniająca się w ogrodzie swoimi dwubarwnymi biało-czerwonymi kwiatami. Duże koszyczki utworzone są z szerokich kwiatów języczkowych, często lekko zwiniętych. Rozmnażana przez sadzonkowanie i podział karp. Osiąga wysokość do 90 cm.
Sadziec plamisty

Sadziec plamisty

Wysoka bylina tworząca mocny akcent w kompozycjach rabatowych. Liście, zebrane w okółki, mają purpurowe przebarwienia i długość do 25 cm. Osadzone na wysokich, sztywnych pędach. Od połowy lata płaskie wiechy złożone z niewielkich różowych koszyczków kwiatowych.
Mieczyk Priscilla

Mieczyk Priscilla

Bardzo dekoracyjna roślina o mieczowatych liściach ułożonych płasko w dwóch rzędach na wysokim pędzie zakończone długim, kwiatostanem. Wymagają stanowiska słonecznego i osłoniętego od wiatru. Po kwitnieniu należy wykopać bulwy.
Perukowiec podolski Royal Purple

Perukowiec podolski Royal Purple

Efektowny krzew, bardzo wytrzymały na suszę. Najlepiej rośnie na glebach bogatych w wapń. Ma bardzo dekoracyjne purpurowe liście, które jesienią czerwienieją. Dobry do nasadzeń pojedynczych lub w lużnych grupach. Wys. 2 – 2,5m. Kwit. VI – VII.
Lilia Grand Cru

Lilia Grand Cru

Doskonała żółta piękność na rabaty, pomimo swoich orginalnych kwaiatów nie jest wymagająca. Wymaga stanowisk słonecznych lub nieznacznie zacienionych. Najlepiej uprawiac ja przez kilka lat w tym samym miejscu. Osiąga wysokość do 120 cm.
Asklepias

Asklepias

Niewielki krzew, do 1 m wysokości. Ozdobny głównie z czerwono - żółtych kwiatów zebranych w grona.
Łubin Russell Mein Schloss

Łubin Russell Mein Schloss

Dekoracyjne kwiaty stanowia ozdobę wiosennych i letnich ogrodów. Liście z wierzchu nagie pod spodem owłosione. Liście dłoniaste złożone, w zarysie okrągłe, z 13-15 lancetowatymi listkami. Kwiaty koloru czerwonego. Kwitnie w VI.
Bawełniane drzewo

Bawełniane drzewo

Bawełniane drzewo osiąga wprawdzie w swojej ojczyźnie 40m wysokości, ale rośnie bardzo wolno i potrzebuje kilku lat na przekształcenie się z zielonego kaktusa w prawdziwe drzewko. Jego pień jest pokryty okrągłymi kolcami, które na naturze chronią jego owoce przed zbiorem przez zwierzęta. Owoce zawiązują się tylko w tropikach, i tylko tam można pobierać z nich wełniste włosy którymi w Japonii wypełnia się pojemniki niezbędne w medytacjach Zen.
Lilia Yellow Tiger

Lilia Yellow Tiger

Dekoracyjna lilia, mało wymagająca. Lubi stanowiska słoneczne do lekko ocienionych. Kwiaty żółte, brunatno nakrapiane, zebrane w grona po 10-20. Najlepiej rośnie w glebie żyznej, próchniczej.