Pełne lato
Trzmielina Emarald Gaiety

Trzmielina Emarald Gaiety

Zimozielony, płożący krzew ze ścielącymi się pędami. Posiada ciemnozielone liście z dominującym, żółtym obrzeżeniem. Kwiaty zielonkawobiałe, niepozorne, w dość gęstych kwiatostanach. Doskonała roślina okrywowa, nadaje się do pojemników. Tworzy pod drzewami zwarte kobierce całkowicie zakrywające glebę. Bardzo dobrze zimuje pod śniegiem.
Tawuła Shirobana

Tawuła Shirobana

Niezwykle ozdobny krzew w trakcie kwitnienia. Liście drobne, zielone. Na jednej roślinie pojawiają się zarówno białe i różowe kwiaty. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym. Jest całkowicie mrozoodporna. Dobra na niskie żywopłoty. Wys- 60 cm, Kwit. VI - VIII
Borówka amerykańska Darrow

Borówka amerykańska Darrow

Odmiana borówki o bardzo dużych owocach - dochodzących do 25 mm średnicy. W smaku winnosłodkie, aromatyczne, nie pękają. Wybitnie deserowe. Dojrzewa bardzo późno - na przełomie sierpnia i września. Krzew rośnie silnie, nieco rozłożyście - wymaga odpowiedniogo cięcia i odmładzania.
Przetacznik kłosowy

Przetacznik kłosowy

Doskonały akcent do ogródka skalnego, rośnie wolno tworząc z czasem rozległe kępy. Posiada niewielkie kwiaty, zebarane w kłosowate kwiatostany na szczycie prostych, ulistnionych pędów. Kwiaty zależnie od odmiany mogą być różowe, niebieskie lub białe.
Milin amerykański flamenco

Milin amerykański flamenco

Bardzo efektowne pnącze, obficie kwitnące o silnie rosnącym pnączu i atrakcyjnych, trąbkowatych, czerwonych kwiatach. Wspina się przy pomocy korzeni czepnych, ale w młodości wymaga podwiązywania. Duże, czerwonopomarańczowe kwiaty ładnie kontrastują z ciemną zielenią liści. Kwitnie znacznie obficiej po przycięciu. Dość wrażliwy na mrozy, wymaga osłoniętych stanowisk i żyznych gleb.
Zawilec Bride

Zawilec Bride

Piękna roślinka kwitnąca późną wiosną o bardzo dekoracyjnych biało-różowych kwiatach. Polecany na rabaty. Odpowiednie na kwiat cięty. Rozmnażanie przez podział wiosną. Osiąga wysokość do 30 cm.
Albrizja

Albrizja

Niewielki krzew o bardzo atrakcyjnych, mimozowatych liściach. Kwitnienie obfite, kwiaty wypełnione białoróżowymi pylnikami.
Śniedek wiechowaty

Śniedek wiechowaty

Atrakcyjna roślina o niedużych wymaganiach. Posiadająca kwiaty, średnicy 3 cm, osadzonych na łodydze kwiatostanowej wysokości do 40 cm mają delikatną woń. Okwiat jest 6-działowy, biały z żółtobrunatną nasadą. Śniedki rozmnaża się przede wszystkim wegetatywnie. Najlepiej rosną w miejscach słonecznym, półcienistych.
Bluszcz Goldheart

Bluszcz Goldheart

Jedno z niewielu pnączy, które dobrze rośnie w cieniu. Może być sadzony przy murach, ścianach, od północnej strony. Liście żółto - zielone, dużo większe niż u typu. Jest samoczepny, nie wymaga podpór. Doskonale zimuje pod śniegiem, znosi wtedy najsroższe zimy.
Agrest Biały Triumpf krzew

Agrest Biały Triumpf krzew

Krzew o dość silnym wzroście, ma zwarty kulisty pokrój. W okres owocowania wchodzi wcześnie. Odmiana deserowa, bardzo plenne i niezawodna. Owoce o kwaskowatym miąższu, aromatyczne, bardzo smaczne. Dojrzewają w połowie VII.