Pełne lato
Powojnik Generał Sikorski

Powojnik Generał Sikorski

Odmiana dorastająca do wysokości 4-6 m, kwiaty ciemofioletowe, 4-6 płatkowe. Kwitnie nieprzerwanie od czerwca do października. Bardzo zdrowa, kwiaty odporne na niesprzyjające warunku atmosferyczne.
Róża Heritage

Róża Heritage

Róża parkowa, o pełnych, jasnoróżowych kwitach. Bardzo intensywnie pachnie. Kwitnie nadzwyczaj obficie, jest odporna na niesprzyjające warunki atmosferyczne, nawet długotrwałe deszcze nie zmieniają koloru jej kwiatów. Charakteryzuje się zwartym, kompaktowym wzrostem i gęstym, ciemnozielonym ulistnieniem.
Krwawnik pospolity Kirchkoenigin

Krwawnik pospolity Kirchkoenigin

W uprawie ogrodowej liczne odmiany o różnym kolorze kwiatów.Kwiaty białe, u odmian żółte i czerwone.Pędy wzniesione, sztywne.Koszyczki kwiatowe średnicy
ok.5 mm.osiąga wysokość 30-75 cm.
Lilia  America

Lilia America

Lilie zaliczane są do najwytworniejszych, ale jednocześnie do bardzo wymagających kwiatów lata. Najlepiej rośnie na glebie próchniczej, pulchnej. Jej piękne czerwone kwiaty sa wspaniałą ozdobą. Wyrasata do 120 cm.
Begonia kaskadowa pomarańczowa

Begonia kaskadowa pomarańczowa

Atrakcyjna roślina o pełnych kwiatach w kolorze pomarańczowym, osiągająca wysokość do 25 cm. Doskonała na kwietniki, do dekoracji balkonów oraz jako roślina doniczkowa. Posiada soczyste, rozgałęzione pędy, bogato ulistnione. Liście owalne lub jajowate, błyszczące.
Dzwonek brzoskwiniolistny niebieski

Dzwonek brzoskwiniolistny niebieski

Odmiana tego dzwonka brzoskwiniolistnego posiada duże dzwonkowate, fioletowo-niebieskie kwiaty średnicy
3-5 cm zebrane w luźne grona na wierzchołkach pędów. Kwitnie między czerwcem a lipcem. Ciekawie wygląda zarówno na rabatach kwiatowych, jak i ogrodach wrzosowiskowych. Sprawdza się doskonale jako kwiat cięty.
Pięknotka bodiniera Profusion

Pięknotka bodiniera Profusion

Ciekawy krzew zachwycający ozdobnymi, zebranymi w grona kulistymi owocami, o soczystym, wrzosowym kolorze.
Dorasta do 3 metrów. Rozkwita na przełomie lipca i sierpnia niewielkimi, ale niezwykle licznymi kwiatami.
Idealna na miejsca osłonięte, ciepłe.
Wrażliwa na mróz, doskonale jednak regenerująca się po przycięciu.
Z uwagi na krzyżowe zapylania wymaga sadzenia w grupach.
Rozwar wielkokwiatowy

Rozwar wielkokwiatowy

Ozdobna, dorastająca do 60 cm roślina. Kępiasta o rozgałęzionych pędach. Zdobi kwiatami z charakterystycznymi pąkami. Niebiesko-fioletowe, różowe, lub białe, dzwonkowate kwiaty pojawiają się w czerwcu. Efektowne pąki kwiatowe przypominające rozdęte baloniki o średnicy 3-4cm. Wymaga stanowiska słonecznego, gleba żyzna przepuszczalna ale nie sucha.
Agrest Biały Triumpf pienny

Agrest Biały Triumpf pienny

Krzew o dość silnym wzroście, ma zwarty kulisty pokrój. W okres owocowania wchodzi wcześnie. Odmiana deserowa, bardzo plenne i niezawodna. Owoce o kwaskowatym miąższu, aromatyczne, bardzo smaczne. Dojrzewają w połowie VII.
Powojnik Syrena

Powojnik Syrena

Pokrój
Bylina, roślina pnąca lub płożąca o drewniejących łodygach dorastająca do 8 m długości.
Liście
Ułożone naprzeciwlegle, zimozielone lub opadające na zimę. Liście złożone z 3 listków, podwójnie 3-listkowe lub nieparzystopierzaste.
Kwiaty
Okrągłe, duże, o średnicy powyżej 5 cm, o barwach od białej i żółtej przez różową, czerwoną do ciemnofioletowej i niebieskiej. Obupłciowe, rzadziej rozdzielnopłciowe i rozmieszczone dwupiennie. Okres kwitnienia przypada od maja do października.
Owoce
Główkowaty, złożony z licznych drobnych niełupek, które zachowują na szczycie szyjkę słupka, przeważnie długą i pierzastą.
Roślina trująca
U powojników trujące są sok, liście, kwiaty i owoce.