Pełne lato
Róża Queen Elizabeth

Róża Queen Elizabeth

Rewelacyjna róża na żywopłoty. Liście błyszczące, zielone. Kwiaty intesywnie różowe, długotrwałe. Odmiana odporna na choroby i niesprzyjające warunki. Krzew obficie kwitnący. Wys.130 cm.
Agrest Czerwony Triumpf pienny

Agrest Czerwony Triumpf pienny

Pokrój
Wysokość od 0,5 do 1,5 metra w zależności od odmiany.Pędy o cierniach pojedynczych lub trzydzielnych umieszczonymi pod nasadą liści.Równie częste szczeciniaste kolce w międzywęźlach.
Liście
Liście 3-5 klapowe, na brzegu lekko karbowane.
Kwiaty
Drobne,zebrane w małe grona,najczęściej trójkwiatowe,zwisłe.Kwitnie w kwietniu,mając odgięte działki kielicha i wzniesione działki korony o kolorze białym,żółtoseledynowym lub czerwonoróżowym.
Owoce
Jagody barwy zielonej,żółtej lub o czerwonawej skórce,często pokryta gruczołkowatymi włoskami.U niektórych odmian skórka jest gładka i błyszcząca.
Lilia Cannes

Lilia Cannes

Lilia Cannes wyrasta do 120 cm wysokości, ma kwiaty koloru pomarańczowego, brunatno nakrapiane, zebrane w grona po 10. Stosowana jako kwiat cięty na rabaty. Zaleca się okrywanie na zimę. Wymaga stanowiska słonecznego.
Guzikowiec zachodni

Guzikowiec zachodni

Guzikowiec zachodni to urokliwy i ciekawy krzew, dorastający do 1,5 metra wysokości.
Niezwykłą cechą tej rośliny są główkowate kwiatostany, o średnicy 3 centymetrów, pojawiające się pod koniec lipca. Kwiaty doskonałe do bukietów i innych kompozycji kwiatowych.
Pomponikowaty, oryginalny wygląd kwiatów w połączeniu z kulistym pokrojem krzewu czyni z tej rośliny okaz wart posiadania.
Jesienią krzew okrywa się prześlicznymi bordowo-brązowymi owocami.
Krzew odporny na mróz. Doskonały na stanowiska słoneczne, o wilgotnej, piaszczysto-gliniastej, obojętnej glebie.
Żurawka krwista

Żurawka krwista

Kępiasta bylina o okrągłych, sercowatych liściach. Dobrze prezentuje się w ogrodzie skalnym. Posiada delikatne różowe kwiaty, doskonale prezentujące się na tle bordowych liści. Wymaga żyznej, przepuszczalnej, wilgotnej gleby o odczynie obojętnym.
Tojeść

Tojeść

Piękna ozdobna roślina, wyrasta do 80-120 cm. Liście naprzeciwległe, wąskie lub jajowate. Kwiatostany wyrastające parami z kątów górnych liści. Kwiaty wabią motyle.
Tawuła van Houtta

Tawuła van Houtta

rodzaj krzewów z rodziny różowatych. W jego skład wchodzi ok. 80-100 gatunków, spotykanych na półkuli północnej w strefie chłodnej i umiarkowanej.
Naradka odroślowa

Naradka odroślowa

Naradka odroślowa należy do najwdzięczniejszych roślin skalnych. Rozety jej owłosionych liści bardzo szybko tworzą gęste, bogato okryte kwiatami kobierce. Najlepiej będzie rosła na glebie żyznej , piaszczysto – gliniastej. Kwitnąc w czerwcu i lipcu wydaje kwiaty koloru ciemnoróżowego. Świetnie sprawdza się w ogrodach i na rabatach skalnych tworząc bardzo szybko rozrastające się poduszki.
Czosnek Ostrowskiego

Czosnek Ostrowskiego

Purpurowo kwitnąca odmiana o szarozielonych liściach, osiągająca do 30 cm wysokości. Rozmnażany przez wysiew nasion i podział cebul. Wymaga stanowisk słonecznych, odpowiedni na kwiat cięty. Kwitnie latem.
Drakiew kaukaski Perfecta

Drakiew kaukaski Perfecta

Kępiasta bylina z lancetowatymi, odziomkowymi liśćmi do 15 cm długości. Główkowate kwiatostany składją się z niewielkich lawendowych kwiatów. Po 2-3 latach tworzy zwarte kępy. Doskonała w kompozycjach z liliowcami i orlikami.