Pełnia wiosny
Wierzba japońska Hakuro Nishiki

Wierzba japońska Hakuro Nishiki

Wierzba o ciekawie ubarwionych, różowo- biało- zielonych liściach, szczególnie dekoracyjna wiosną. Dobra do ogródków skalnych, nad oczko wodne. Stanowi ładny akcent na trawniku. Wys. 1,5m.
Rododendron Goldbukett

Rododendron Goldbukett

Żółto kwitnąca odmiana różanecznika zaliczana jest do najpiękniejszych krzewów ozdobnych. Wymagają one wysokiej i stałej wilgotności powietrza, gleba powinna mieć odczyn kwaśny o pH 5,5, najlepiej pokryta ściółką grubości 5-10 cm. Stanowiska osłonięte od wiatrów. Sadzi się je w parkach i ogrodach, najczęściej w grupach, jako poszycie pod drzewami.
Powojnik żółty

Powojnik żółty

Pnącze dorastające do 2-4 m wysokości. Kwiaty złocistożółte, dzwonkowate, o śr. 5-8 cm, bardzo obficie kwitną od czerwca do sierpnia. W połowie lata pojawiają się bardzo ozdobne puszyste owocostany. Mało wymagający glebowo, dobrze znosi suchą glebę i przede wszystkim jest mrozoodporny. Może być stosowany np. do obsadzania siatek ogrodzeniowych, coraz częściej sadzony jako roślina okrywowa.
Irys White Excelsior

Irys White Excelsior

Piękna, dekoracyjna roślina, łatwa w uprawie. Wytrzymała i szybko rozrastająca się. Czas kwitnienia przekraczający 1 miesiąc. Pielęgnacja kosaćców polega na stałym usuwaniu przekwitłych kwiatów i łodyg, niedopuszczaniu do zawiązywania się nasion. Zdrowych liści nie należy ścinać jesienią, lecz usunąć je po zwiędnięci. Lubi stanowiska słoneczne i półcieniste. Odmiana odpowiednia na rabaty.
Fiołek rogaty Lutea Splendens

Fiołek rogaty Lutea Splendens

Bardzo ładna odmiana posiadająca łodygi płożące się i nieco podnoszące, zwykle trójkanciaste, ulistnione. Liście dolne małe, górne większe i jajowate lub bardziej wydłużone, o sercowatych nasadach. Kwiaty duże, żółte, na wygiętych szypułkach, o bardzo cienkich i spiczastych ostrogach dł. do 12 mm. Kwitnie V-VIII.
Azalia różowa

Azalia różowa

Krzew wysokości 1,2 m. Kwiaty półpełne, wielobarwne w odcieniach żółci, kremu i różu. Kwitnie od końca V do połowy VI. Gleba kwaśna, próchniczna, przepuszczalna, wilgotna.
Azalia Parkfeuer

Azalia Parkfeuer

Kwiaty czysto czerwone, błyszczące, wewnątrz pomarańczowoczerwone, z białymi pręcikami; wysokość 2m. Gleba kwaśna, próchniczna, przepuszczalna, wilgotna.
Irys holenderski Bronze Queen

Irys holenderski Bronze Queen

Ozdobny, dekoracyjny irys polecany na kwiat cięty. Posadzony w grupach stanowi ozdobę ogrodu. Liście szablaste,równowąskie. Kwiaty duże, żółto-brązowe. Kwitnie od kwietnia do połowy lipca. Wymaga gleby żyznej, gliniasto-próchniczej.
Jagoda kamczacka Sinoglaska

Jagoda kamczacka Sinoglaska

Najwcześniej owocująca roślina jagodowa. Długowieczna, plonująca obficie bez przerwy 30-40 lat. Owoce wydłużone, granatowe, smaczne i zdrowe. W pełni owocowania jeden krzew daje 2-6 kg owoców. Dla lepszego owocowania zalecamy sadzić 2 odmiany. Krzew jest niezwykle mrozoodporny i wytrzymały na suszę. Ma małe wymagania glebowe, Wysokość 1 -1,5m, owocuje V - VI.
Orlik wachlarzowaty pumila Rosea

Orlik wachlarzowaty pumila Rosea

W uprawie ogrodowej w kolorze różowym, posiada delikatne kwiaty. Dekoracyjny bylina do nasadzeń w dużych grupach. Gatunek obficie kwitnący.