Pełnia wiosny
Irys Gipsy Beauty

Irys Gipsy Beauty

Bardzo dekoracyjna roślina odpowiednia w miejsca zaciszne, słoneczne na glebie próchnicznej, przepuszczalnej, ale wilgotnej, o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym. Na zimę wymaga okrycie warstwą kory lub liści.
Szczodrzeniec purpurowy

Szczodrzeniec purpurowy

Jedna z najbardziej dekoracyjnych odmian szczodrzeńca, o wspaniałej, ciemnopurpurowej barwie kwiatów. Kwitnie bardzo obficie. Nie jest całkowicie wytrzymały na mrozy, sadzony w północno - wschodniej części kraju wymaga okrycia na zimę.
Tulipan  Colour Spectacle

Tulipan Colour Spectacle

Bukiet żółto-czerwonych kwiatów jaki wyrasta z jednej cebuli rozświeca swoje otoczenie niczym ogień palący się w nocy.
Smagliczka skalna

Smagliczka skalna

Smagliczka skalna jest jedną z najczęściej uprawianych roślin o zwartym pokroju i żółtozłotych kwiatach. Osiągające 30 cm wysokości byliny kwitną w okresie od kwietnia do maja. Idealnie nadaje się do obsadzania skalniaków oraz rabat bylinowych.
Tulipan Angelique

Tulipan Angelique

Tulipany pełne charakteryzują się zwiększoną liczbą płatków i dzięki tej cesze przypominają piwonie. Ta grupa tulipanów zakwita od kwietnia i świetnie sprawdza się na rabatach oraz w różnych pojemnikach np. na tarasach.
Roślina zimująca.
Irys Golden Harvest

Irys Golden Harvest

Irys holanderski wymaga gleb lekkich, przepuszczalnych i zasobnych w składniki pokarmowe. Na wiosnę od początku wegetacji podlewać i zasilać. Rozmnażany przez podział kłączy w drugiej połowie lata.
Tulipan  Spring Green

Tulipan Spring Green

Cebule TULIPANA Spring Green o przepięknych białych kwiatach z zieloną smugą . Kwiaty dorastają do 30-40 cm. wysokości i zakwitają już od kwietnia.Do gruntu wsadzamy we wrześniu i październiku. Cebule ładne i zdrowe.
Tulipan  Georgette

Tulipan Georgette

KWIAT TEN IDEALNIE NADAJE SIĘ NA RABATY OGRODOWE,ROŚLINA WIELOLETNIA,W okresie zimowym, wymagane przykrycie np. suchymi liśćmi, korą - w celu utrzymania wilgoci w glebie. Po przekwitnięciu, cebule należy wykopać i oczyścić. Przechowujemy do września-października w suchym i chłodnym miejscu, po czym ponownie sadzimy..
Lilak Charles Joly

Lilak Charles Joly

Krzew w naturalnym środowisku wysokości powyżej 4 m i średnicy powyżej 3 m. Gęsta zaokrąglona korona. Należy do krzewów szybko rosnących około 30 cm rocznie. Duża masa jajowatych liści o zaokrąglonym wierzchołku dł. 12-15 cm, wierzchnia strona ciemnozielona, spodnia szarozielona; Kwiaty pachnące, karminowo-różowe z zewnątrz, wewnątrz białawe; drobniejsze niż u S.vulgaris, zebrane w stożkowate, zwisające wiechy na końcach pędów, długości 10-25 cm; Kwitnienie od końca maja do połowy czerwca; Dobrze rośnie na glebach przepuszczalnych, ale żyznych, najlepiej o pH obojętnym (na takich glebach lepiej kwitnie i kwiaty mają mocniejszy zapach).
Fiołek rogaty Blaue von Paris

Fiołek rogaty Blaue von Paris

Naturalnie występuje w Pirenejach. Posiada płożące się trójkanciaste łodygi. Liście dolne małe i okrągławe, górne większe i jajowatelub bardziej wydłużowne, o nasadach sercowatych. Kwiaty duże, fioletowe, na wygiętych szypułkach.