Pełnia wiosny
Fotergilla amerykańska

Fotergilla amerykańska

Fothergilla major. Niezwykle cenna roślina w małych, przydomowych ogródkach. Wiosną pojawiają się pachnące, bardzo ozdobne, puszyste kwiatostany. W jesieni wspaniale się przebarwia na kolor purpurowy lub złoto-pomarańczowy. Wytrzymała na niskie temperatury, dobrze rośnie w miejscach zacienionych np. pod koronami drzew. 2 – 2,5m. Kw. V – VI.
Azalia Golden Sunset

Azalia Golden Sunset

Odmiana o rozłożystym, luźnym pokroju. Kwiaty szeroko otwarte, czystożółte, ze złotożółtym dużym rysunkiem i długimi pręcikami. Kwitnie na przełomie V i VI. Małe wymagania glebowe. Odmiana mrozoodporna.
Tulipan Apricot Parrot

Tulipan Apricot Parrot

TULIPAN PAPUZI
Dzięki tulipanom papuzim każdy ogród zyska egzotyczny akcent. Te osobliwe kwiaty o fantazyjnie postrzępionych płatkach należą do najszlachetniejszych tulipanów wiosennych. Tulipany najlepiej kwitną w miejscach słonecznych. Również w otoczeniu liściastych drzew i krzewów, ponieważ zwykle kwitną, zanim rośliny te w pełni rozwianą liście. Odmiany wysokie i średnie dobrze sprawdzają sie na ogrodowych rabatach. Natomiast odmiany niskie sadzimy w ogródkach skalnych oraz w pojemnikach. Idealnie nadają się na kwiat cięty. Szokują ogromną ilością różnych barw i odmian. Tulipany wymagają podlewania gdy wiosennych opadów jest zbyt mało. Na glebach słabych najlepiej dokarmiając do momentu kwitnienia nawozami wieloskładnikowymi. Po zakwitnięciu tulipany ogławiamy poprzez wyłamanie pozostałości kwiatostanu. Dzięki temu zapewniamy lepsze kwitnienie w przyszłym roku. Tulipany wykopujemy po zaschnięciu liści, czyli zwykle na przełomie czerwca i lipca.
Roślina zimotrwała.
Kocimiętka Faassena

Kocimiętka Faassena

Ozdobna niska bylina o niebieskich kwiatostanach. Łodygi płożące, pokryte- podobnie jak liście , srebrzystoszarymi, gęstymi włoskami. Liście drobne, karbowane od spodu, jasnoszare. Kwiaty lawendowoniebieskie, zebrane w szczytowe kłosy.
Różanecznik Scheebucket

Różanecznik Scheebucket

Należy do najpiękniejszych krzewów ozdobnych, niebywale atrakcyjne i reprezentacyjne. Wymagają wysokiej i stałej wilgotności powietrza. Gleba powinna mieć odczyn kwaśny o pH 4,5 najlepiej jeśli jest pokryta ściółką o grubości 5-10 cm. Posiada nagie, duże i skórzaste liście, z górnej strony intensywnie zielone, spodem szarozielone. Kwiaty duże białe z nakrapianiem bordowym w środku. Wymaga stanowiska osłoniętego od wiatrów. Sadzi się je w ogrodach i parkach najczęściej w grupach.
Wiśnia piłkowana Amanogawa

Wiśnia piłkowana Amanogawa

Wspaniale kwitnąca wiśnia japońska o piramidalnych pokroju. Wiosną cała obsypana jest pełnymi, różowymi kwiatami. Ładne liście są ozdobne przez cały sezon wegetacyjny. Powinna byś sadzona na osłoniętych, ciepłych stanowiskach.
Irys Bronze Queen

Irys Bronze Queen

Ozdobny, dekoracyjny irys polecany na kwiat cięty. Posadzony w grupach stanowi ozdobę ogrodu. Liście szablaste,równowąskie. Kwiaty duże, żółto-brązowe. Kwitnie od kwietnia do połowy lipca. Wymaga gleby żyznej, gliniasto-próchniczej.
Powojnik Multi Blue

Powojnik Multi Blue

Średniosilnie rosnąca odmiana, liście ciemnozielone, młode brązowawe. Olbrzymie kwiaty - 14 - 18 cm średnicy, pełne, ciemnofioletowe. Kwitnie przez całą wiosnę i lato.
Piwonia Sarah Bernhardt

Piwonia Sarah Bernhardt

Odmiana późna, błyszcząca. Kwiaty różowe wypełnione licznymi płatkami, pełne. Oprócz pięknych kwiatów odznaczają się dekoracyjnymi żywo zielonymi liśćmi. Najlepiej rosną w miejscach słonecznych, gleba gliniasta, żyzna. Na zimę zaleca się lekko przykryć liśćmi.
Szachownica perska Fritillaria persica

Szachownica perska Fritillaria persica

Silnie rosnąca roślina cebulowa dorastająca do 100 cm. Wytwarza gęsto ulistnione łodygi, pokryte szarozielonymi liśćmi, zakończone śliwkowymi, dzwonkowatymi kwiatami. Rozmnażanie za pomocą cebul przybyszowych i nasion. Lubi glebę ciepłą, przepuszczalną.