Kompost
Kwietniowe żonkile
Dodane przez: 陈霆
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/philopp/2408704226/

Rok w ogrodzie - kwiecień

Rozkwitające około 7 kwietnia pierwiosnki są zwiastunem obecności wiosny i mimo, iż wciąż raz świeci słońce, to znów pada deszcz, przed nami masa pracy. Obecność wiosny w sadzie to znak, że nadszedł termin przygotowywania drzew do przeszczepienia. Gałęzie przeznaczone do przeszczepiania skróćmy do około 30 - 60 centymetrów, w zależności od ich grubości, licząc od miejsca rozgałęzienia.
Idealnie płaski trawnik
Dodane przez: heipei

Jesienne nawożenie trawnika

Nawozy przeznaczone do jesiennego zasilania trawnika zawierają fosfor i potas, nie mają natomiast azotu. Warto je stosować, bo poprawiają kondycję roślin i sprawiają, że lepiej zimują. Nawet mniej odporne na mróz gatunki traw nie wymarzają, a trawnik już od wczesnej wiosny jest ładny i zielony.
Zabezpieczanie roślin przed sezonem zimowym
Dodane przez: HORTICO S.A.
Zaczerpnięte z: HORTICO S.A.

Zabezpieczanie roślin przed sezonem zimowym

Zbliżająca się zima to trudny czas dla żywej części Twojego ogrodu. Aby Twoje rośliny przetrwały ją łagodnie, możesz im w tym pomóc.
Pamiętaj o tym, że nawożąc rośliny stymulujesz ich rozwój. Stosuj tylko nawozy i ich dawki przeznaczone dla końca sezonu wegetacyjnego. Błędy przy nawożeniu jesiennym mogą spowodować, że Twoje rośliny nie przygotują się do nadchodzących mrozów. Ograniczaj podawanie wszelkich form azotu już w sierpniu.
Ogród jesienią
Dodane przez: wickenden
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/wickenden/4027290616/

Jak przyspieszyć sprzątanie ogrodu?

Jesienią nasze ogrody, trawniki i rabaty pod drzewami zapełniają się opadającymi liśćmi. W większych ogrodach uprzątnięcie liści za pomocą grabi i miotły może być bardzo pracochłonne. No i co potem począć z taką stertą zgrabionych liści? Na szczęście jest ....
Podlewanie trawnika
Dodane przez: starmist1
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Jak podlewać rośliny ogrodowe?

Przy podlewaniu roślin ogrodowych trzeba się trzymać pewnych reguł, aby podlewanie przynosiło jak najwięcej korzyści dla naszych roślin. Oto najważniejsze zasady sztuki podlewania... W naszym klimacie panuje dosyć niekorzystny rozkład opadów w ciągu roku. Otóż rośliny potrzebują najwięcej wody późną wiosną i latem. W tym okresie z reguły opady nie są dostatecznie intensywne i występują dłuższe okresy suszy.
Kolory jesieni
Dodane przez: jez.atkinson
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/cloppy/276581924/

Sprzątamy ogród jesienią

Jesień to czas porządków. Właśnie teraz powinniśmy pomyśleć nie tylko o przygotowaniu ogrodu do przetrwania zimy, ale i o przygotowaniu ogrodu tak, by zimę przetrwał w pięknej postaci.
Powinniśmy pomyśleć o narzędziach i zabezpieczeniu ich przed wilgocią i mrozem. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że wraz z nastaniem nowego sezonu będą gotowe do użycia. Narzędzia ogrodowe będą służyły nam tak długo, jak długo będziemy o nie troskliwie dbać.
Cebulki roślin
Dodane przez: Biology Big Brother
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/tessawatson/414773938/

Cebulki sadzone jesienią

Sadząc krokusy, śnieżyczki czy narcyzy powinniśmy pamiętać o właściwym terminie ich sadzenia. Najwłaściwszy będzie okres wczesnej jesieni. Im dłuższy jest okres rozwoju danej rośliny, tym wcześniej dana roślina powinna być posadzona. Musi przecież dobrze się ukorzenić przed nastaniem zimy.
Właściwości gleby
Dodane przez: cogdogblog
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/cogdog/3536699415/

Właściwości gleby

Wszystko ma gdzieś swój początek. Wszystko dzieje się gdzieś. I jeśli ogrodnictwo jest naszym światem, to jego początki leżą gdzieś głęboko w glebie.
Cechy gleby znajdującej się w naszym ogrodzie są jednym z ważniejszych czynników wyznaczających możliwości sukcesu naszych upraw. Naprawdę poważane podejście do tematu pozwoli nam na uniknięcie głupich błędów.
Szpadel
Dodane przez: fmckinlay
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/fmckinlay/3529502316/

Regulówka i inne prace

Jedną z prac, jakie mamy do wykonania w ogrodzie w październiku jest przekopanie zwolnionych powierzchni w ogrodzie.
Zawsze powinniśmy wykorzystywać do tego szpadel, nigdy widły. Przekopaną glebę pozostawiamy w tzw. ostrej skibie, bez zagrabiania. Ostra skiba wpływa na przemrożenie gleby. Poprawi to jej strukturę i przyczyni się do zgromadzenia przez nią większej ilości wody z opadów.
Aby odpowiednio spulchnić glebę powinniśmy wbić w glebę całe ostrze szpadla. Będzie nam łatwiej, jeśli wbijemy je pionowo, nie pod ukosem. Kopiemy tylko glebę przeschniętą.
Kompostownik
Dodane przez: mezuni

Kompostowanie - dar natury

Kompostowanie jest najprostszą i najefektywniejszą metodą wytwarzania bardzo wartościowego podłoża organicznego. Pomóżmy przyrodzie odzyskać choć część tego, co nam dała. W ciągu całego roku na działce i w ogrodzie zbiera nam się masa odpadków roślinnych. Dzięki kompostowaniu unikniemy ich wyrzucania, czy palenia. Zyskamy z całą pewnością cenny materiał do produkcji materiałów nawozowych.
1 2