Choroby roślin
Czarna plamistość róży
Dodane przez: HORTICO
Zaczerpnięte z: HORTICO

Czarna plamistość róży

Czarna plamistość róży jest w ostatnich latach bardzo rozpowszechnioną chorobą i ponad to trudną do zwalczenia. Objawami tej choroby jest pojawianie się najczęściej na przełomie czerwca/lipca jasnobrązowych plam na liściach. Plamki te z czasem czernieją osiągając rozmiar 1 – 10 mm.
Choroby traw
Dodane przez: abirdv
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/abirdv/3004719501/

Choroby traw w uprawie na nasiona

W Polsce na trawach stwierdzono występowanie 71 gatunków grzybów. Około 20 gatunków wymienianych jest jako wyrządzające szkody gospodarcze. Stopień szkodliwości poszczególnych patogenów zależy od przeznaczenia traw i rodzaju uprawy Inne choroby mają znaczenie w uprawie traw na paszę, inne w uprawie na nasiona, a jeszcze inne w uprawach trawnikowych.
Miskant
Dodane przez: nationalrural
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/nationalrural/1091618792/

Trawy źródłem energii

Rozporządzenie ministra gospodarki, pracy i polityki społecznej z 30 maja 2003 r. (DzU nr 104 z 13.06.2003 r.) nałożyło obowiązek zakupu w Polsce energii z odnawialnych źródeł energii. W rozporządzeniu podane zostały wielkości wzrostu udziału energii ze źródeł odnawialnych w zakresie od 2,65% w 2003 r. do 7,5% w 2010 roku. Za największe potencjalne źródło energii w Europie i innych umiarkowanych strefach klimatycznych jest uważana biomasa.
Bambusy
Dodane przez: annieo76
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/

Trawy mniej znane

Trawy, jako element aranżacji ogrodowych i parkowych, wykorzystywane były już w ubiegłych stuleciach. Trawy należą do grupy najbardziej wytrzymałych roślin ozdobnych. Łatwość uprawy, trwałość oraz odporność traw na niekorzystne warunki, choroby i szkodniki zapewnia powodzenie uprawy. Zróżnicowany pokrój, atrakcyjne barwy oraz wymagania siedliskowe powodują, że są one interesującym elementem ozdobnym, służącym do nasadzeń pojedynczych (gatunki wysokie) lub w grupach oraz w kompozycjach z bylinami.
Idealnie płaski trawnik
Dodane przez: heipei

Trawnik bez tajemnic

Trawy od dawna, tworząc obszary zieleni w środowisku naturalnym, z natury swej spełniały funkcje ozdobne. Z czasem zaczęto je wprowadzać w sposób „sztuczny”, głównie w postaci trawników. Wraz z rozwojem architektury rosło ich znaczenie praktyczne.
Trawniki są podstawowym elementem terenów zieleni, głównie ze względów estetycznych i z uwagi na niepowtarzalne walory rekreacyjno- wypoczynkowe. Bardzo istotne jest ich znaczenie ekologiczno-biologiczne.
Sad pełen owoców
Dodane przez: Ctd 2005

Rok w ogrodzie - wrzesień

We wrześniu zaczynamy powoli przygotowywać nasz piękny ogród do zimowania. To, co dziś ofiarujemy naszemu ogrodowi, on odda nam w przyszłym roku. Rozmnażajmy, sadźmy i przesadzajmy na całego!
Podobnie jak w sierpniu, tak i teraz, do połowy września, możemy sadzić drzewa i krzewy iglaste oraz zimozielone liściaste. Odpowiednio wcześnie powinniśmy przygotować glebę. Właściciele żywopłotów powinni przystrzyc je ostatni raz w tym sezonie.
Nożyce marki Bosch
Dodane przez: Bosch Sp. z o.o.
Zaczerpnięte z: Bosch Sp. z o.o.

Narzędzia do pielęgnacji roślin marki Bosch

Róża nazywana jest królową kwiatów. Jej wizerunek wielokrotnie pojawia się w literaturze, sztuce, legendach. Tradycja zakładania ogrodów różanych powstała przed tysiącami lat. Rosły w ogrodach władców i przy chłopskich zagrodach. Kolekcja róż w Ogrodzie Botanicznym PAN w Warszawie-Powsinie jest kolekcją narodową. Na powierzchni ok. 3200 m2 rośnie ponad 600 gatunków i odmian róż.
Kolory jesieni
Dodane przez: jez.atkinson
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/cloppy/276581924/

Sprzątamy ogród jesienią

Jesień to czas porządków. Właśnie teraz powinniśmy pomyśleć nie tylko o przygotowaniu ogrodu do przetrwania zimy, ale i o przygotowaniu ogrodu tak, by zimę przetrwał w pięknej postaci.
Powinniśmy pomyśleć o narzędziach i zabezpieczeniu ich przed wilgocią i mrozem. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że wraz z nastaniem nowego sezonu będą gotowe do użycia. Narzędzia ogrodowe będą służyły nam tak długo, jak długo będziemy o nie troskliwie dbać.
Rivea
Dodane przez: jooray
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/jooray/1322449593/

Rivea

Rivea (Rivea corymbosa) jest świętą rośliną indian meksykańskich. Przypisywano jej właściwości magiczne i halucynogenne. Wieloletnie, częściowo zdrewniałe pnącze z dużymi, jasnozielonymi liśćmi. Kwiaty z ciemnym środkiem - kwitnie długo i obficie.
Latem umieszczamy roślinkę w jasnym, lekko zacienionym miejscu. Zimowanie powinno przebiegać w miejscu jasnym, o temperaturze co najmniej 15°C. Posiada stosunkowo duże zapotrzebowanie na wodę, ale nie lubi wody stojącej w podstawce.
Latem umieszczamy roślinkę w jasnym, lekko zacienionym miejscu. Zimowanie powinno przebiegać w miejscu jasnym, o temperaturze co najmniej 15°C.
Strelicja królewska
Dodane przez: Leo-seta
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/uncle-leo/2558280460/

Strelicja królewska

Strelicja królewska (Strelitzia reginae) pochodzi z Afryki Południowej, ma niezwykły, grzbiecisty pomarańczowo-niebieski kwiatostan i na całym świecie nazywana jest rajskim ptakiem. Swą botaniczna nazwę otrzymała na cześć Charlotte of Mecklenberg – Strelitz, żony króla Anglii Jerzego III. Warto wiedzieć, że ta królowa wśród roślin egzotycznych jest bliską krewną banana jadalnego często mylonego z dużymi okazami strelicji białej. Należą do tej samej rodziny Musaceae.
1 2 3 4 5 6