Choroby
Zimowity jesienne
Dodane przez: Zimowity jesienne
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/dorocia/246482962/

Krokusy i zimowity jesienne

Jesień to jedna z pięknieszych pór roku w naszym kilimacie, oczywiście pod warunkiem, że nie jest zbyt zimna i deszczowa. Niestety musisz pogodzić się z faktem, że niebawem z twego ogrodu zniknie zieleń krzewów i piękne kolory kwiatów. Rośliny powoli przygotowują się do zimy, wymagają więc specjalnej troski w postaci jesiennych nawozów. Istnieje jednak metoda na zachowanie żywych kolorów w jesiennych okolicznościach.
tester wody
Dodane przez: GARDENA
Zaczerpnięte z: GARDENA

Czysta woda w oczku wodnym

Oczko wodne jest wyjątkową ozdobą ogrodu, która przekształca go w mały, prywatny raj. Nie ma znaczenia czy ogród jest duży czy mały - zawsze znajdzie się w nim miejsce na oczko wodne. Niestety czasami mogą wystąpić pewne problemy, związane z jego pielęgnacją… Jak więc uniknąć niemiłych niespodzianek?...
Pomidory
Dodane przez: Manjith Kainickara
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/manjithkaini/1061718736/

Bakteryjna cętkowatość pomidorów

Czynnikiem etiologicznym choroby określonej jako bakteryjna cętkowatość pomidorów jest bakteria Pseudomonas syringae. Bakteria ta najczęściej atakuje rośliny rosnące na uprawach polowych, ale zdarza się również pod osłonami. Niestety ofiarą cętkowatości często pada również papryka, rosnąca w pobliżu zainfekowanych pomidorów.
Rybki w oczku ogrodowym
Dodane przez: Mo Kaiwen
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/

Choroby rybek w oczku wodnym

Przepięknie i kolorowe oczko wodne może być naszą dumą i być może okryje nas chwałą. Pod warunkiem, że nie stanie się zniszczonym bajorkiem, a nasi mali, kolorowi towarzysze będą zdrowi i szczęśliwi. Aby ustrzec ich przed chorobami, naprawdę nie wiele trzeba. Wystarczy zastosować się jedynie do kilku sprawdzonych rad, a w razie problemów umieć rozpoznać wroga. Zasada lepiej zapobiegać niż leczyć, odnośni się nie tylko do ludzi, ale i do mieszkańców naszego wodnego oczka.