Strefa 7

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Trzykrotka Andersona Blau

Trzykrotka Andersona Blau

Roślina ta posiada wyprostowane łodygi wysokości 50-70 cm, nagie lub lekko owłosione. Liście pozostaja zielone do późnej jesieni. Kwiaty zebrane w wierzchołkowe baldachy, ukazuja się V-IX, sa otwarte w ciągu dnia, zamykają się wieczorem, koloru fioletowoniebieskiego.
Nachyłek wielkokwiatowy Early Sunrise

Nachyłek wielkokwiatowy Early Sunrise

Roślina uprawiana w miejscach suchych i piaszczystych.Posiada duże, żółte kwiaty, często uprawiana na kwiat cięty.Silne cięcie jesienią wydłuża żywotność roślin.
Lawenda francuska

Lawenda francuska

Bardzo ładna odmiana lawędy o jasnofioletowych kwiatach. Kwiaty i liście silnie aromatyczne. Osiąga wysokość do 60-90 cm.
Złocień wielki

Złocień wielki

Odmiana pochodząca z Pirenejów, dorasta do 60-120 cm.
Łodygi najczęściej nierozgałęzione. Liście grube, ciemnozielone, zazwyczaj całobrzegie. Koszyczki kwiatowe duże, średnicy do 10 cm. Złocień jest sadzony zazwyczaj na rabaty oraz uprawiany jako kwiat cięty.
Juka nitkowata

Juka nitkowata

Okazała bylina o sztywnych, mieczowatych, szarozielonych liściach, tworzących gęste kępy. Kwiatostany osiągają nawet do 2 metrów wysokości i składają się z wielkiej ilości dzwonkowatych kwiatów w kolorze kremowym.
Rozchodnik kaukaski Voodoo

Rozchodnik kaukaski Voodoo

Rozchodniki są mało wymagającymi bylinami i moga rosnąć na każdej glebie. Posiada płożące się i zakorzenijące łodygi. Pędy niekwitnące krótsze, kwitnące dłuższe, wznoszące się. Liście naprzeciwległe, jajowate na wierzchołku karbowane na krótkich ogonkach. Kwiaty prawie siedzące, rozwijają się VII-VIII.
Santolina cyprysikowata

Santolina cyprysikowata

Niezwykle dekoracyjna bylina polecana do ogródków skalnych, tworząca zwarty, kulist krzew o częściowo zdrewniałych pędach. Liście szarobiałe. Kwiatostany jakrawożółte, niewielkie osadzone na długich szypułkach.
Trzykrotka Andersona Blanca

Trzykrotka Andersona Blanca

Niezwykle dekoracyjna bylina o mocno ulistnionych pędach. Kwiaty białe, pokryte delikatnym meszkiem, zebrane w luźne kwiatostany. Liście równowąskolancetowate, pozostaja zielone do późnej jesieni.Kwitnie V-IX.
Trzykrotka Andersona Rosa

Trzykrotka Andersona Rosa

Bardzo ładna odmiana o dużych różowych kwiatach, pokrytych meszkiem, zebrane w luźne kwiatostany. Pędy mocno ulistnione. Łodygi wyprostowane rozgałęzione, nagie. Liście ciemnozielone.Kwitnie na początku lata.
1 2