Strefa 3

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Przetacznik kłosowy

Przetacznik kłosowy

Doskonały akcent do ogródka skalnego, rośnie wolno tworząc z czasem rozległe kępy. Posiada niewielkie kwiaty, zebarane w kłosowate kwiatostany na szczycie prostych, ulistnionych pędów. Kwiaty zależnie od odmiany mogą być różowe, niebieskie lub białe.
Przymiotno okazałe Grandiflorus

Przymiotno okazałe Grandiflorus

Niska bylina, obficie kwitnąca przez całe lato. Kwiaty języczkowate, jasnofioletowe. Roślina odporna na przesuszenie. Koszyczki kwiatowe do 4 cm średnicy.
Anafalis trójnerwowy

Anafalis trójnerwowy

Posiada delikatne białe kwiaty i ozdobne liście. Owoce utrzymują się na roślinie przez wiele tygodni.Doskonale wyglada posadzony obok kosaćców syberyjskich. Osiąga wysokość do 30-40 cm.
Dzwonek biały

Dzwonek biały

Doskonała roślina na rabaty, posiada liczne pędy, obficie ulistnione. Liście odziomkowe jajowatookrągłe z sercowatą nasadką, na długich ogonkach.
Kwitnie VI-VII, często powtórnie we wrześniu.
Clematis Natacha

Clematis Natacha

Pokrój;
Bylina, roślina pnąca lub płożąca o drewniejących łodygach dorastająca do 8 m długości.
Liście;
Ułożone naprzeciwlegle, zimozielone lub opadające na zimę. Liście złożone z 3 listków, podwójnie 3-listkowe lub nieparzystopierzaste.
Kwiaty;
Okrągłe, duże, o średnicy powyżej 5 cm, o barwie ciemnofioletowej. Obupłciowe, rzadziej rozdzielnopłciowe i rozmieszczone dwupiennie. Okres kwitnienia przypada od maja do października.
Farbownik lazurowy

Farbownik lazurowy

Piękna ozdobna roślina, posiada długie, lancetowate, nieco błyszczące liście.Kwiaty stosunkowo duże, ciemnoniebieskie, zebrane w duże, mocno rogałęzione kwiatostany.Zaleca się uprawę doniczkową.
Chaber białawy

Chaber białawy

Bujna bylina do nasadzeń natyralistycznych w małych grupach. Najobficiej kwitnie w drugim roku uprawy. Posiada duże, różowe kwiaty, z białym środkiem, pojawiają się w okresie od czerwca do lipca. Jego ozdobne wcinane liście są szarozielone, pod spodem prawie białe, trwałe przez cały sezon. Chaber doskonale wygląda na rabatach kwiatowych.
Bergenia Rotblum

Bergenia Rotblum

Roślina zimozielona, pochodząca z Syberii. Liście skórzaste, błyszczące u nasady zaokrąglone lub sercowate. Kwiaty bardzo liczne, szerokodzwonkowate, płatki barwy lilaróżowej. Dekoracyjna roślina o małych wymaganiach.
Goździk pierzasty Roseus

Goździk pierzasty Roseus

Wyjątkowo dekoracyjna roślina polecana do ogródków skalnych i na rabaty. Bylina silnie się rozrastająca, tworząca szarozielone kobierce.Kwiaty różowe o pofalowanych płatkach. Liście wąskie, podobne do liści trawy.
1 2