Strefa 5B

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Jabłoń Szampion

Jabłoń Szampion

Odmiana o stożkowatej, zagęszczonej koronie oraz średnio-słabym wzroście. Konary sztywne z licznymi krótkopędami. Niezawodna w produkcji.
Czereśnia Rivan

Czereśnia Rivan

Odmiana pochodzi ze Szwecji.Wyróżnia się wczesnością dojrzewania i wilekością owocu.Rośnie średnio silnie.Owoce średniej wielkości, sercowate.Owocuje corocznie, średnio obficie.Drzewo dość odporne na przymrozki.
Paciorecznik Yellow Humbert

Paciorecznik Yellow Humbert

Roślina trwał o grubych kłączach i jajowatolancetowatych, dużych, żywozielonych liściach. Kwiaty koloru żółtego z czerwonym paskowaniem w gardzieli. Wymaga stanowiska słonecznego, gleby żyznej, próchniczej.
Tulipan  Groenland

Tulipan Groenland

Wszystkie odmiany tulipanów są światłolubne, preferują piaszczystą lub piaszczysto-gliniastą glebę, o odczynie obojętnym. Najlepszym okresem do sadzenia jest wrzesień i październik. Zastosowanie na kwiat cięty, uprawa doniczkowa, ogródki.
Zawciąg nadmorski  róż.

Zawciąg nadmorski róż.

Trwałe, intensywnie zielone ulistnienie i karminowo różowe kwiaty na wysmukłych szypułkach zapewniają ozdobę ogródka skalnego. Lubi stanowiska słoneczne, umiarkowanie wilgotne. Bylinę tą cechuje wyjątkowo długi okres kwitnienia od maja do września.
Tawuła Shirobana

Tawuła Shirobana

Niezwykle ozdobny krzew w trakcie kwitnienia. Liście drobne, zielone. Na jednej roślinie pojawiają się zarówno białe i różowe kwiaty. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym. Jest całkowicie mrozoodporna. Dobra na niskie żywopłoty. Wys- 60 cm, Kwit. VI - VIII
Aktinidia pstrolistna

Aktinidia pstrolistna

Bardzo cenne pnącze, o ozdobnych dwubarwnych liściach i smacznych, jadalnych owocach. Początkowo wymaga przywiązania do podpór.
Wrażliwy na suszę, wytrzymały na mrozy, znosi znaczne ocienienie.
Tulipan Shirley

Tulipan Shirley

Tulipany Triumph są efektem wieloletnich
krzyżówek tulipanów przez holenderskich
ogrodników. Niesamowicie przyciąga wzrok- dlatego
świetnie nadaje się do nasadzeń kontrastowych.
Najlepszy efekt osiągamy sadząc cebulki w grupach.
Żagwin ogrodowy

Żagwin ogrodowy

Żagwin ogrodowy to bylina tworząca niskie, gęste i wiecznie zielone poduszki. Jej ozdobą są nie tylko kwiaty ale i drobne, delikatnie owłosione liście. W czasie kwitnienia obsypana jest drobnymi kwiatami barwy fioletowej, niebieskiej albo różowej. Kwitnie od kwietnia do maja. Tworząc charakterystyczne kobierce najlepiej sprawdza się na murkach kwiatowych i nad większymi kamieniami, gdzie tworzy przepiękne nawisy.