Wczesna jesień
Liatra kłosowa Alba

Liatra kłosowa Alba

Liatra jest oryginalną rośliną nadającą się do grup naturalistycznych, na rabaty, a także na kwiat cięty. Wymaga stanowisk suchych, słonecznych. Rozmnaża się przez podział bulwkowatych korzeni wiosną lub wysiew nasion w lutym.
Tayberry

Tayberry

Wspaniała krzyżówka maliny i jeżyny rodząca największe owoce wśród wszystkich odmian malin i jeżyn. Są one ciemnoczerwone lub purpurowe, często osiągają długość do 6 cm, smakiem przypominają jeżyny.
Gaura Lindheimera

Gaura Lindheimera

Bylina krzewiasta z wysmukłymi pędami i dużym korzeniem palmowym. Liście lancetowate ząbkowane. Kwiaty różowe lub białe zebrane w luźne wiechy, otwierają się o świcie-bardzo dekoracyjne.
Stokezja gładka Blue Star

Stokezja gładka Blue Star

Rozetowa bylina o eliptycznych, zielonych liścich, nieco ciernistychu podstawy, z wyraźnym dekoracyjnym unerwieniem. Koszyczki na wysokich pędach. Kwiaty języczkowate, fioletowe, rurowate. Kwitnie latem.
Kaki

Kaki

Bardzo smaczne, jadalne owoce wielkości pomidora. Ich smak jest przez niektórych określany jako pomiędzy pomidorem a brzoskwinią. Dość powszechnie uprawiany w cieplejszym klimacie, powoli zdobywa Europę. W handlu można czasami spotkać owoce Kaki, sprzedawane jako owoce Szarona. Samo drzewo kształtem przypomina karłową jabłoń, i tak samo jak ona zrzuca liście na zimę. Owocuje od sierpnia do października, owoce są smaczne po zrzuceniu liści przez drzewo.
Aster krzaczasty różowy

Aster krzaczasty różowy

Aster ten posiada koszyczki kwiatowe osadzone na długich, ulistnionych szypułkach. Odmiana ta ma biskupie kwiaty z żółtym oczkiem. Wymaga stanowisk nasłonecznionych. Kwitnie od sierpnia do października. Pięknie rozrasta się z pędów podziemnych wypełniając luki między kamieniami w ogródku skalnym. Stosowany na murkach kwiatowych.
Sprekelia

Sprekelia

Piękna, orginalna roślina, która może być uprawiana zarówno w ogrodzie jak i w doniczkach. Posiada karminowoczerwone, duże kwiaty. Dorasta do wysokości 45 cm, liście wąskie, szarozielone. Na zimę zaleca się wykopać cebule.
Dzielżan jesienny Helena Gold

Dzielżan jesienny Helena Gold

Jedna z najcenniejszych bylin ogrodowych, niezwykle dekoracyjna. Posiada lancetowate, ząbkowane bo bokach liście, łodygi z bruzdami rozgałęziają się na górze. Kwiaty języczkowate, żółte. Kwitnie VIII-X.
1 2