Wczesna wiosna
Zawilec Mr.Fokker

Zawilec Mr.Fokker

Bardzo dekoracyjna roślina o niebieskiej barwie kwiatów. W gruncie efektownie wygląda na rabatach. Rozmnażanie przez wysiew nasion, rzadziej przez podział bulw. Wymaga gleby przepuszczalnej, wilgotnej. Miejsce słoneczno lub lekko zacienione.
Czosnek Mars

Czosnek Mars

Roślina bardzo ozdobna i dekoracyjna ceniona z uwagi na orginalną budowę kwiatów i owocostanów. Posiada duże, różowofioletowe kwiaty umieszczone na pędzie wysokości ok. 100 cm. Rozmnażanie przez wysiew nasion i podział cebul.
Hiacynt City Of Harlem

Hiacynt City Of Harlem

odporna na mróz : tak
głębokość sadzenia : 10-15 cm
Tulipan  Corsage

Tulipan Corsage

Tulipany są roślinami, które przepadają za promieniami słonecznymi i bardzo dobrze się czują, gdy mają dużo światła. Podłoże powinno być piaszczyste lub piaszczysto-gliniaste, ale na innych również dobrze rosną. Odczyn gleby najlepiej obojętny.
Cebulki sadzimy do ziemi jesienią/późną jesienią. Najlepszym do tego miesiącem jest wrzesień, jednak jeżeli ziemia nie jest jeszcze zamarznięta to można robić to aż do grudnia. Preferowany odstęp między cebulkami to 10 - 15 cm. Kiedy mamy zamiar pozostawić cebulki w jednym miejscu na stałe (nie wykopywać na zimę), należy posadzić je nieco głębiej. Na zimę należy je okryć, aby nie zamarzły.
Tulipan Mickey Mouse

Tulipan Mickey Mouse

Tulipany wczesne których charakterystyczna cecha są kwiatostany pojawiające się już w drugiej połowie kwietnia. Najlepiej kwitną w miejscach słonecznych. Również w otoczeniu liściastych drzew i krzewów, ponieważ zwykle kwitną, zanim rośliny te w pełni rozwiną liście. Odmiany wysokie i średnie dobrze sprawdzają się na ogrodowych rabatach. Natomiast odmiany niskie sadzimy w ogródkach skalnych oraz w pojemnikach. Idealnie nadają się na kwiat cięty. Szokują ogromną ilością różnych barw i odmian. Tulipany wymagają podlewania gdy wiosennych opadów jest zbyt mało. Na glebach słabych najlepiej dokarmiać do momentu kwitnienia nawozami wieloskładnikowymi. Po zakwitnięciu tulipany ogławiamy poprzez wyłamanie pozostałości kwiatostanu. Dzięki temu zapewniamy lepsze kwitnienie w przyszłym roku. Tulipany wykopujemy po zaschnięciu liści, czyli zwykle na przełomie czerwca i lipca.
Roślina zimotrwała.
Magnolia gwiaździsta

Magnolia gwiaździsta

Rzadko spotykany w Polsce, bardzo cenny gatunek magnolii. Kwitnie IV - V, kwiaty białe, szeroko otwarte. Stosunkowo odporna na mrozy, wymaga jednak osłoniętych, ciepłych stanowisk.
Narcyz Hawera

Narcyz Hawera

MIESZANKA BOTANICZNY
Narcyz jest znaną i często spotykana roślina w polskich ogrodach. Ogromna ilość różnorodnych odmian. Roślina zwykle pachnąca z przykoronkiem w środku. Najlepiej sadzić w grupach.Roślina idealna na kwiat cięty długo utrzymuje świeżość. Odmiany wysokie i średnie dobrze sprawdzają się na ogrodowych rabatach. Odmiany niskie sadzimy w ogródkach skalnych i w pojemnikach. Narcyzy najlepiej kwitną w słonecznych lub lekko ocienionych miejscach. Na zimę przykrywamy warstwą ściółki. Narcyzy przesadzamy co kilka lat. Cebule wykopujemy w końcu czerwca lub na początku lipca. Do czasu sadzenia przechowujemy w koszykach w suchym , przewiewnym miejscu.
Tulipan Turkestanica

Tulipan Turkestanica

TULIPAN BOTANICZNY
Tulipany botaniczne to pochodzące z Azji ładne rośliny karłowe przeznaczone do skalniaków, kwietników, pojemników skrzynek. Najlepiej sadzić w niewielkich grupach. Cebulki mogą bez przeszkód przez całe lata pozostawać w glebie kwitną corocznie. Tulipany botaniczne maja skromne wymagania, konieczna jest jedynie dobrze przepuszczalna gleba.
Narcyz Jack Snipe

Narcyz Jack Snipe

Przechowywanie
Wykopywanie cebul przypada na koniec lipca. Po podsuszeniu usuwa się resztki zaschniętych liści, ale pozostawia stare korzenie. Cebule przechowuje się do końca sierpnia w przewiewnym, chłodnym pomieszczeniu.
Zastosowanie
Narcyzy sadzi się grupami na trawnikach i na rabatach bylinowych. Silnie rosnące odmiany uprawia się na kwiat cięty.
Zawilec Lord Lieutenant

Zawilec Lord Lieutenant

Zawilec wińcowaty - podwójny o kwiatach pełnych
Rewelacyjne kwiatki, które pięknie prezentują się w ogrodzie i nie tylko
Nadają się również na kwiat cięty - zachowują świeżość ok. 7 dni
Dzięki bogactwu kolorów, delikatnym liściom i dużym kwiatom pięknie wyglądają na skalniaku
Bulwki przed sadzeniem należy zamoczyć w wodzie na ok. 24 h
Roślina zimotrwała
1 2 3 4 5 6