Wczesna wiosna
Narcyzy  Canaliculatus

Narcyzy Canaliculatus

Narcyzy należą do najpopularniejszych roślin cebulowych. Sadzone są w grupach na tle trawnika czy też pod krzewami, znoszą bowiem dość dobrze lekkie zacienienie. Narcyzy mają cebule wieloletnie, dlatego mogą rosnąć na tym samym miejscu przez kilka lat. Najobficiej kwitną od zwykle od drugiego do czwartego roku po posadzeniu. Narcyzy nie są zbyt wymagające, rosną na dowolnych glebach ogrodowych, najlepsze jednak efekty uzyskuję się, gdy podłoże jest urodzajne, lekko zakwaszone lub neutralne. Narcyzy są całkowicie mrozoodporne, nie wymagają okrywania.
Szafirek Valerie Finnish

Szafirek Valerie Finnish

Odmina wieloletnia o liściach odziomkowych, równowąskich i kwiatach zebranych w groniaste kwiatostany. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, gleba próchnicza, umiarkowanie wilgotna.
Tulipan Tarda

Tulipan Tarda

- piekny, delikatny tulipan.
- doskonały do ogródków skalnych.
Pigwowiec japoński Sargentii

Pigwowiec japoński Sargentii

Pięknie kwitnący krzew ozdobny, niekiedy już od połowy IV. Liście zdrowe, błyszczące, ciemnozielone. Owoce liczne, twarde, często stosowane na przetwory. Bardzo tolerancyjny, lubi miejsca słoneczne, ciepłe zaciszne.
Storczykowiec różowy

Storczykowiec różowy

Storczykowiec różowy jest rośliną bardzo cenioną przez hobbystów. Podobają im się zarówno jego niepowtarzalne kwiaty jest liście w kształcie przypominającym motyle. Może rosnąć jako roślina półpnąca ( doskonale prezentuje się na ścianie ogrodu zimowego)lub jako krzew.
Sosna czarna Austriaca

Sosna czarna Austriaca

Drzewo dorastające do 20 m wys. i ok. 10 m szer. przyrastające ok. 25 cm rocznie. W młodości posiada pokrój szeroko stożkowaty, z wiekiem kopulasty. Gałęzie rozłożyste, kora brązowo-czarna, igły zebrane w pary (dwuigielna), grube, sztywne, kłujące, ciemnozielone ok. 15 cm długości. Młode pędy szaro-srebrzyste, b. dekoracyjne. Wymaga stanowisk słonecznych. Odporna na złe warunki glebowe, miejskie i przemysłowe. Do nasadzeń pojedynczo lub w grupach. Jedna z najładniejszych sosen.
Laurowiśnia

Laurowiśnia

Laurowiśnia wschodnia (laurośliwa wschodnia, wawrzynośliwa, śliwa wawrzynolistna) Prunus laurocerasus L. -gatunek rośliny wieloletniej z rodziny różowatych.Pień
Drzewo lub krzew o wysokości do 6 m.
Liście:
Zimotrwałe, eliptyczne, całobrzegie i skórzaste. Na górnej stronie są błyszczące i ciemnozielone (przypominają liście laurowe i stąd pochodzi nazwa laurowiśnia).
Kwiaty:
Drobne, białe, delikatne, pachnące, zebrane we wzniesione grona. Mają 5-działkowy kielich, 5-płatkową koronę, 1 słupek i liczne pręciki. Kwitnie w maju.
Owoc:
Czarny pestkowiec. U nas owoce zawiązują się rzadko.
Narcyz Minnow

Narcyz Minnow

MIESZANKA BOTANICZNY
Narcyz jest znaną i często spotykana roślina w polskich ogrodach. Ogromna ilość różnorodnych odmian. Roślina zwykle pachnąca z przykoronkiem w środku. Najlepiej sadzić w grupach.Roślina idealna na kwiat cięty długo utrzymuje świeżość. Odmiany wysokie i średnie dobrze sprawdzają się na ogrodowych rabatach. Odmiany niskie sadzimy w ogródkach skalnych i w pojemnikach. Narcyzy najlepiej kwitną w słonecznych lub lekko ocienionych miejscach. Na zimę przykrywamy warstwą ściółki. Narcyzy przesadzamy co kilka lat. Cebule wykopujemy w końcu czerwca lub na początku lipca. Do czasu sadzenia przechowujemy w koszykach w suchym , przewiewnym miejscu.
Szczodrzeniec wczesny

Szczodrzeniec wczesny

Wyjątkowo liczne kwiaty rozmieszczone są wzdłuż całych zeszłorocznych pędów. Kwitnie bardzo obficie, wcześnie. Wymaga lekko kwaśnego lub obojętnego odczytu gleby. Dobrze znosi warunki miejskie. Nadaje się do nasadzeń pojedynczych, do ogródków skalnych. Wys. 120cm. Kwit. IV - V
Smagliczka skalna Compactum Goldkugel

Smagliczka skalna Compactum Goldkugel

Doskonały akcent do ogródka skalnego. Kwiaty żółte, pachnące, zebrane w gęste grona. Liście rozetowe wydłużone.
1 2 3 4 5 6