Wczesna wiosna
Ubiorek Schneeflocke

Ubiorek Schneeflocke

Niska bylina o silnie rozgałęzionych pędach, u dołu zdrewiałych, często płożących. Liście ciemnozielone, skórzaste, zimotrwałe. Kwiaty białe zebrane w gęste grona. Kwitnie niezwykle obficie.
Sasanka zwyczajna

Sasanka zwyczajna

Duże dzwonkowate kwiaty i dekoracyjne owocostany to cechy charakterystyczne tej rośliny. Polecana do ogrodów skalnych. Prześliczna w każdej fazie swojego wzrostu, począwszy od pięknych jedwabiście, miękko owłosionych pąków kwiatowych, przez ciekawe, fioletowo-niebieskie dzwonkowate skierowanym do góry, kwiaty, aż do uroczych, puszystych owocostanów, jest ozdobą każdego ogrodu. Wymaga gleby piaszczystej, lekkiej najlepiej wapiennej. Kwitnie od kwietnia do maja.
Pierwiosnek

Pierwiosnek

Roślina o liściach, rozwijających się równocześnie z kwitnieniem od marca do kwietnia. Żółte kwiaty, zebrane są w kuliste kwiatostany na wierzchołku pędów. Najczęściej spotykane są odmiany rozmnażane z nasion, mają one kwiaty w różnych barwach(żółte, czerwone, białe ,niebieskie). Lubi stanowiska półcieniste lub słoneczne z umiarkowaną wilgotnością podłoża.
Obrazki włoskie Arum Italicum

Obrazki włoskie Arum Italicum

Roślina niezwykle orginalna , posiada ciemnozielone liście pokryte licznymi białymi plamkami w formie pasków. Największą ozdobą tej rośliny są owoce - rozwijające się jesienią. Są zebrane w grona, osadzone na 30 cm łodygach. Lubi stanowiska półcieniste, gleby żyzne.
Tulipan Apricot Beauty

Tulipan Apricot Beauty

TULIPAN WCZESNY
Tulipany wczesne których charakterystyczna cecha są kwiatostany pojawiające się już w drugiej połowie kwietnia. Najlepiej kwitną w miejscach słonecznych. Również w otoczeniu liściastych drzew i krzewów, ponieważ zwykle kwitną, zanim rośliny te w pełni rozwiną liście. Odmiany wysokie i średnie dobrze sprawdzają się na ogrodowych rabatach. Natomiast odmiany niskie sadzimy w ogródkach skalnych oraz w pojemnikach. Idealnie nadają się na kwiat cięty. Szokują ogromną ilością różnych barw i odmian. Tulipany wymagają podlewania gdy wiosennych opadów jest zbyt mało. Na glebach słabych najlepiej dokarmiać do momentu kwitnienia nawozami wieloskładnikowymi. Po zakwitnięciu tulipany ogławiamy poprzez wyłamanie pozostałości kwiatostanu. Dzięki temu zapewniamy lepsze kwitnienie w przyszłym roku. Tulipany wykopujemy po zaschnięciu liści, czyli zwykle na przełomie czerwca i lipca.
Roślina zimotrwała.
Omieg wschodni Magnificum

Omieg wschodni Magnificum

Bylina łatwa do uprawy, wyrasta do 40 cm. Liście odzimkowe szerokosercowe, nieregularnie karbowane, jasnozielone. Łodygo owłosione, na ich wierzchołkach wyrastają kwiatostany koszyczkowe barwy żółtej. Kwitnie V-VI.
Narcyz Actaea

Narcyz Actaea

TRADYCYJNY NARCYZ BABUNI - PACHNĄCY
Narcyz pachnący wielokwiatowy charakteryzujący się kilkoma kwiatkami na jednej gałązce. Narcyz jest znaną i często spotykana roślina w polskich ogrodach. Ogromna ilość różnorodnych odmian. Roślina zwykle pachnąca z przykoronkiem w środku. Najlepiej sadzić w grupach.Roślina idealna na kwiat cięty długo utrzymuje świeżość. Odmiany wysokie i średnie dobrze sprawdzają się na ogrodowych rabatach. Odmiany niskie sadzimy w ogródkach skalnych i w pojemnikach. Narcyzy najlepiej kwitną w słonecznych lub lekko ocienionych miejscach. Na zimę przykrywamy warstwą ściółki. Narcyzy przesadzamy co kilka lat. Cebule wykopujemy w końcu czerwca lub na początku lipca. Do czasu sadzenia przechowujemy w koszykach w suchym , przewiewnym miejscu.
Tulipan Van Tubergren s Variety

Tulipan Van Tubergren s Variety

To chyba najbardziej popularna roślina cebulowa. Jej odmian nie sposób zliczyć, ciągle powstają nowe. Barwa kwiatów jest bardzo różnorodna, jest to praktycznie pełna paleta kolorów (od bieli do czerni). Kwitnie przez cały maj.
Tulipany dobrze rosną na większości typów gleb, ale najbardziej lubią przepuszczalne, żyzne i próchniczne. Po wypuszczeniu pierwszych liści nawozimy je nawozami uniwersalnymi lub azotowymi. Głębokość sadzenia to około 10cm.
Storczykowiec chiński

Storczykowiec chiński

Zaczyna kwitnąć stosunkowo późno - w wieku 3-4 lat, ale kwitnie naprawdę obficie! Często jeszcze przed rozwojem liści - pod koniec zimy lub na początku wiosny. Kwiaty kształtem przypominają storczyki barwy różowo-czerwonej. Również liście tego krzewu są niezwykłe - dwa połączone owale z wcięciem pomiędzy nimi. Rośnie umiarkowanie szybko, w naszych warunkach możemy prowadzić go jako krzew o wysokości do 3m.
Ciemiernik cuchnący

Ciemiernik cuchnący

Odmiana, która posiada piękne kwiaty. Liście jego są zimozielone, można go rozmnażać przez siew lub podział. Pojawia się wczesną wiosną, zależnie od przebiegu pogody. Lubi stanowiska półcieniste, glebę wilgotną, próchniczą.
1 2 3 4 5 6