Czarna plamistość róży
Dodane przez: HORTICO
Zaczerpnięte z: HORTICO

Czarna plamistość róży

Czarna plamistość róży jest w ostatnich latach bardzo rozpowszechnioną chorobą i ponad to trudną do zwalczenia. Objawami tej choroby jest pojawianie się najczęściej na przełomie czerwca/lipca jasnobrązowych plam na liściach. Plamki te z czasem czernieją osiągając rozmiar 1 – 10 mm.
Brązowiejące iglaki
Dodane przez: HORTICO
Zaczerpnięte z: HORTICO

Brązowiejące iglaki…

Przy iglakach bardzo często występuje problem przebarwiania igieł. Igły bledną, brunatnieją, a w niektórych przypadkach zupełnie żołkną i opadają. Doszukujemy się wtedy przyczyny w chorobach, z lupą szukamy szkodników, a większości przypadków zmiana koloru spowodowana jest nieodpowiednim nawożeniem.
Choroby traw
Dodane przez: abirdv
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/abirdv/3004719501/

Choroby traw w uprawie na nasiona

W Polsce na trawach stwierdzono występowanie 71 gatunków grzybów. Około 20 gatunków wymienianych jest jako wyrządzające szkody gospodarcze. Stopień szkodliwości poszczególnych patogenów zależy od przeznaczenia traw i rodzaju uprawy Inne choroby mają znaczenie w uprawie traw na paszę, inne w uprawie na nasiona, a jeszcze inne w uprawach trawnikowych.
Agrest
Dodane przez: foxypar4
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/foxypar4/704162819/

Mączniak agrestu

Jest to choroba wywoływana przez grzyby należące do rzędu mączniaków prawdziwych i określa się ją jako amerykański mączniak agrestu. Grzyby rozwijają się na liściach i owocach, tworzą tam strzępki ssące, czyli ssawki wysysając z rośliny soki. Mączniak pojawia się najczęściej w okresie wilgotnej pogody. Wystąpieniu choroby sprzyja też nieprzewiewne stanowisko. Mączniak uszkadza rośliny i nie dopuszcza do dojrzewania owoców, jednak nie jest groźny dla ludzi.
Oczko
Dodane przez: cliff1066
Zaczerpnięte z: www.flickr.com

Oczko wodne - zakładanie oczka wodnego

Jedną z najpiękniejszych ozdób ogrodowych jest oczko wodne. Pomimo, iż jego założenie i utrzymanie w idealnej formie wymaga wielu wysiłków, jednak warto w nie zainwestować, ponieważ stanie się magicznym miejscem relaksu. Zanim przystąpimy do wykonania, najpierw musimy zaplanować jego kształt i głębokość oraz miejsce, w którym będzie się znajdować.
Idealnie płaski trawnik
Dodane przez: heipei

Mineralne nawożenie roślin

W roślinach wykryto około 60 pierwiastków mineralnych. Oczywiście nie wszystkie są potrzebne roślinom, jednakże istnieje wyraźna relacja między zaopatrzeniem roślin w pierwiastki mineralne a wzrostem i plonem. Rośliny podobnie jak zwierzęta i ludzie, do wzrostu i rozwoju potrzebują nie tylko wody i słońca. Rośliny potrzebują również składników mineralnych.
malina
Dodane przez: mwri

Choroby malin i jeżyn

Wśród najczęstszych chorób atakujących maliny i jeżyny znajdziemy choroby wywoływane przez grzyby, bakterie i wirusy. Na początku omówimy największą grupę chorób – wywoływane przez grzyby. Zamieranie pędów malin to najgroźniejsza choroba malin, a zakażeniu nią pędy ulegają już w pierwszym roku rozwoju.
Siewki roślin
Dodane przez: The County Clerk
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/17548490@N00/463758285/

Ochrona siewek

Zaprawianie jest powszechnie stosowanym zabiegiem profilaktycznym w ochronie roślin, jednocześnie najbezpieczniejszym dla środowiska. Zabieg ten chroni rośliny przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi uszkadzającymi siewki. Zaletami tej metody jest duża skuteczność i łatwość wykonywania tego zabiegu oraz małe zużycie preparatu wpływające na niski koszt zaprawiania.
Ochrona bylin przed zimą
Dodane przez: Linda N.
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/22748341@N00/2037791036/sizes/l/

Ochrona roślin przed zimą

Wiele roślin zamieszkujących nasze ogrody pochodzi z krajów o cieplejszym klimacie. Nasza zima może być dla nich zabójcza. Dlatego o bezpieczeństwie naszych roślin powinniśmy pomyśleć na długo przed nastaniem pierwszych przymrozków.
Zanim jednak rośliny zapadną w zimowy sen, stopniowo się hartują. Jesienne przymrozki odbierają jako sygnał do spowolnienia procesów życiowych.
Gąsienica
Dodane przez: mynameisharsha
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/mynameisharsha/3092520712/

Walka ze szkodnikami drzew i krzewów na przedwiośniu

Koniec zimy to czas, gdy na drzewach i krzewach brak jest liści. Jest to doskonała pora by odnaleźć i zniszczyć zimujące w nich owady. Podczas przycinania drzew i krzewów zwróćmy uwagę na wszelkie oznaki bytowania szkodników, z którymi walkę rozpocząć można już właśnie teraz.
1 2 3 4 5 6