Świerk biały Echiniformis

Świerk biały Echiniformis

Wolno rosnąca, miniaturowa odmiana świerka o kulistym pokroju i niebieskiej barwie igieł. Powinna być sadzona w zacisznych, osłoniętych, ale nie zacienionych stanowiskach.
Winorośl Peage

Winorośl Peage

Bardzo plenna odmiana mieszańcowa pochodzenia francuskiego. Jagody duże - do 19 mm, kuliste, ciemnogranatowe - prawie czarne, smaczne. Dojrzewa średnio wcześnie, grona o masie 250 - 400g. Krzew o wysokiej odporności na choroby.
Oregano

Oregano

Oregano posiada właściwości dietetyczne, pobudzające apetyt i ułatwiające trawienie. W kuchni służy nam do przyprawiania warzyw, serów i ryb. Dodaje się je do potraw mięsnych, sosów i zawiesistych zup. Należy do głównych przypraw kuchni włoskiej, hiszpańskiej i meksykańskiej.
Hippeastrum Appleblossom

Hippeastrum Appleblossom

Bardzo dekoracyjnie rosnąca roślina, kwitnie wczesną wiosną. Kwiat hipeastrum symbolizuje dumę po przekwitnięciu ścinamy, a jej łodyga zasycha. Rozmnażanie prowadzimy z cebul. Jako kwiat cięty może długo stać w wazonie.
Czereśnia Rivan

Czereśnia Rivan

Odmiana pochodzi ze Szwecji.Wyróżnia się wczesnością dojrzewania i wilekością owocu.Rośnie średnio silnie.Owoce średniej wielkości, sercowate.Owocuje corocznie, średnio obficie.Drzewo dość odporne na przymrozki.
Pustynnik himalajski Bungei

Pustynnik himalajski Bungei

Bardzo dekoracyjna bylina dochodząca do 120 cm wysokości. Liście długie, na brzegach nieco orzęsione. Posiada groniasty, żółty kwiatostan długości 45 cm. Gatunek wytrzymały na mróz.
Irys Purple Sensation

Irys Purple Sensation

Odmiana o regularnym kształcie, kwiaty duże osadzone pojedynczo lub w kwiatostanach. Osiągają wysokość do 60 cm, liście sztywne,wąskie. Ma szerokie zastosowanie sadzi się go na rabatach oraz w grupach na trawnikach. Gleba wilgotna, przepuszczalna. Kwitnie dobrze na stanowisku słonecznym lub lekko zacienionym.
Trzmielina pstra

Trzmielina pstra

Niski zimnozielony krzew z pokładającymi się pędami. Liście ok 4 cm, z białożołtymi intensywnymi plamami. Wymaga miejsc nasłonecznionych bądź półcienistych. Dobrze rośnie na wszystkich glebach. Jedna z najodporniejszych na mróz odmian trzmieliny, jednak na zimę wymaga okrycia. Nadaje się do sadzenia pod drzewami, wyższymi krzewami, do okrywania większych powierzchni.
Wiąz holenderski Wredei

Wiąz holenderski Wredei

Bardzo ładna odmiana wiąza o najmłodszych liściach w kolorze żółtym i piramidalnym pokroju, niestety jeszcze rzadko u nas jeszcze spotykana. Dobrze rośnie na glebach przeciętnych, w miejscach słonecznych do półcienistych. Znoszą bardzo dobrze zanieczyszczenia powietrza, ze względu na małą ilość zajmowanego miejsca często sadzone są w ogrodach przydomowych.
Paciorecznik Yellow Humbert

Paciorecznik Yellow Humbert

Roślina trwał o grubych kłączach i jajowatolancetowatych, dużych, żywozielonych liściach. Kwiaty koloru żółtego z czerwonym paskowaniem w gardzieli. Wymaga stanowiska słonecznego, gleby żyznej, próchniczej.