Biologiczna walka z mszycami

Mszyce to szkodniki atakujące najczęściej nasze rośliny ozdobne. Spotkamy je w wielu gatunkach, kolorach i kształtach. Bywają zielone, żółte, szare lub czarne. Mszyce osiedlają się w koloniach na końcach pędów oraz od spodu najmłodszych i najstarszych liści, w tych miejscach gdzie sok, którym się odżywiają ma najwięcej składników pokarmowych, a młode części roślin zawierają ich najwięcej.

Metody zwalczania szkodników ogrodów

Każdy z nas wcześniej czy później realizuje swoje marzenia założenia pięknego ogrodu. Niezależnie od tego, jakie rośliny w nim umieścimy, w pewnym momencie mogą one zostać narażone na działanie różnego rodzaju szkodników.

Podagrycznik pospolity

Podagrycznik pospolity (Aegopodium podagraria) jest szkodnikiem nietypowym zwanym także kozią stopą lub śnitką. Nietypowy, bo często lubiany, hodowany i pielęgnowany. Ale i uporczywie tępiony.
Ta bylina charakteryzująca się zapachem marchwi, posiada cienkie, sięgające nawet metra, wszędobylskie kłącza. Jej wzniesione łodygi sięgają często do wysokości ponad pół metra. Charakterystyczny, łatwo rozpoznawalny kwiatostan stanowiący baldach złożony, rozkwita od maja do września.
Rabata kwietna
Dodane przez: bestfor

Szkodniki i choroby - ciągła walka

Szkodniki i choroby to ciągłe zagrożenie dla naszego ogrodu. Jeśli nie stosujemy środków zapobiegawczych, prewencji, natychmiast nie podejmujemy żadnych środków zaradczych skazujemy się na porażkę. Choroba, lub szkodnik opanuje cały nasz teren, cały ogród.
Kompostownik
Dodane przez: mezuni

Biologiczna walka ze szkodnikami

O zdrowiu roślin nie decyduje chemia, a ogromny zespół czynników odpowiedzialnych za cykl uprawowy. Wśród prac, o których decydujemy my, znajdziemy m.in. stosowanie upraw mieszanych, zadbanie, by oprócz roślin swoje miejsce w ogrodzie znalazły również pożyteczne zwierzęta, odpowiednie stanowiska i zgodne z wymaganiami nawożenie.
Glony w oczku wodnym
Dodane przez: higetiger

Glony w oczku wodnym

Zazwyczaj już w trzy tygodnie po napełnieniu naszego oczka wodnego świeżą wodą i pozostawieniu go bez opieki woda staje się zielonkawa. Wszystko to za sprawą jednokomórkowych glonów, z rodzaju zielenic. Glony zaliczają się do niewielkich roślin będących naturalną częścią biotopu. Jeśli jednak mają okazję do namarzania się w sposób masowy – korzystają z tego, stwarzając dla nas poważny problem.
Idealnie płaski trawnik
Dodane przez: heipei

Pędraki

Pędraki to larwy chrabąszczy - dużych, czarnogłowych, osłoniętych chitynową, brunatną pokrywą owadów. Chrabąszcze zna niemal każdy. Ich żyjące w ziemi larwy wciąż jednak budzą uzasadniony wstręt. Białożółte, grube, wygięte, osiągające długość nawet do 6 centymetrów, żyjące na głębokości nawet 1 metra. Do prawidłowego rozwoju pędraki muszą mieć stanowisko suche i o południowo zachodniej wystawie.
Owoce czereśni
Dodane przez: bortescristian

Robaczywe owoce czereśni

Pomimo właściwej pielęgnacji, nasze rośliny sadownicze mogą być atakowane przez liczne szkodniki, pogarszające plony i osłabiające rośliny. Skuteczność walki zależy głównie od wybranej przez nas metody oraz sposobu zwalczania.

Ochojniki

Ochojniki to należące do mszyc i bardzo do nich podobne, występujące pospolicie na różnych gatunkach świerków i modrzewiach, szkodniki. Z pośród tych pokrytych białym woskowym nalotem pluskwiaków najczęściej dają nam się we znaki: ochojnik daglezjowy, ochojnik świerkowiec, ochojnik świerkowo - modrzewiowy, ochojnik świerkowy zielony.
Świerk kłujący
Dodane przez: Arria Belli

Mszyca świerkowa zielona

Mroźna i śnieżna zima co roku cieszy ogrodników i dendrologów. Bywają bowiem lata, gdy pogoda wykonuje dużą część ich pracy. W tym roku mróz z pewnością nie zaszkodził szkodnikom. By zginęły jaja pasożyta mszycy świerkowej zielonej Elatobium abietinum, szczególnie niebezpiecznej dla świerka kłującego, w tym formy srebrzystej, potrzebne są mrozy do -20°C.
1 2 3 4 5 6