Lilak Charles Joly
Artykuły powiązane
Lilak Charles Joly

Lilak Charles Joly

Krzew w naturalnym środowisku wysokości powyżej 4 m i średnicy powyżej 3 m. Gęsta zaokrąglona korona. Należy do krzewów szybko rosnących około 30 cm rocznie. Duża masa jajowatych liści o zaokrąglonym wierzchołku dł. 12-15 cm, wierzchnia strona ciemnozielona, spodnia szarozielona; Kwiaty pachnące, karminowo-różowe z zewnątrz, wewnątrz białawe; drobniejsze niż u S.vulgaris, zebrane w stożkowate, zwisające wiechy na końcach pędów, długości 10-25 cm; Kwitnienie od końca maja do połowy czerwca; Dobrze rośnie na glebach przepuszczalnych, ale żyznych, najlepiej o pH obojętnym (na takich glebach lepiej kwitnie i kwiaty mają mocniejszy zapach).

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Wegela Red Princess

Wegela Red Princess

Odmiana weigelii o intensywnie czerwonych kwiatach.
Cyprysik lawsona Ellwoodii Chamaecyparis lawsoniana Ellwoodii

Cyprysik lawsona Ellwoodii Chamaecyparis lawsoniana Ellwoodii

Wolno rosnąca odmiana, o pokroju kolumnowym, osiągająca po 10 latach ok. 1,5 m wysokości. Posiada pierzaste, szaro niebieskie łuski, pędy wyprostowane. Wymagania glebowe i wilgotnościowe przeciętne. Stanowisko słoneczne lub lekko zacienione, zaciszne.
Męczennica czerwona

Męczennica czerwona

Kwiaty o niezwykłym kształcie, ze skrzyżowanymi pylnikami. Mnichom, którzy po raz pierwszy zobaczyli tę roślinę kształt pylników przypominał krzew cierniowy Jezusa i na pamiątkę jego śmierci nazwali je męczennicą. Jest to jednak roślina bardzo przyjemna, łatwa w uprawie, obficie kwitnąca i dodatkowo rodząca duże, smaczne owoce.