Rozwar wielkokwiatowy
Artykuły powiązane
Rozwar wielkokwiatowy

Rozwar wielkokwiatowy

Ozdobna, dorastająca do 60 cm roślina. Kępiasta o rozgałęzionych pędach. Zdobi kwiatami z charakterystycznymi pąkami. Niebiesko-fioletowe, różowe, lub białe, dzwonkowate kwiaty pojawiają się w czerwcu. Efektowne pąki kwiatowe przypominające rozdęte baloniki o średnicy 3-4cm. Wymaga stanowiska słonecznego, gleba żyzna przepuszczalna ale nie sucha.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Tygrysówka Aurea

Tygrysówka Aurea

Bardzo dekoracyjna roślina naturalnie rosnąca na suchych, trawiastych terenach Meksyku. Osiąga wysokość do 50 cm. Odpowiednia na rabaty i kwietniki. Tygrysówkę można rozmnażać z nasion lub cebul przybyszowych.
Róża Cretorium

Róża Cretorium

Bardzo dobra róża cięta - kwiaty długo stoją w wazonie. Pędy długie - 60-80 cm, liście średniej wielkości, jasnozielone, matowe.
Trzmielina Emarald Gaiety

Trzmielina Emarald Gaiety

Zimozielony, płożący krzew ze ścielącymi się pędami. Posiada ciemnozielone liście z dominującym, żółtym obrzeżeniem. Kwiaty zielonkawobiałe, niepozorne, w dość gęstych kwiatostanach. Doskonała roślina okrywowa, nadaje się do pojemników. Tworzy pod drzewami zwarte kobierce całkowicie zakrywające glebę. Bardzo dobrze zimuje pod śniegiem.