Gęsiówka kaukaska
Artykuły powiązane
Gęsiówka kaukaska

Gęsiówka kaukaska

Gęsiówka kaukaska swój ciekawy wygląd zawdzięcza drobnym, kwiatom wytwarzającym charakterystyczne duże kępy.Posiada rozetowe szarozielone liście pokryte, filcowatym owłosieniem oraz śnieżno białe, miododajne kwiaty, zebrane w groniastych kwiatostanach. Kwitnie w miesiącach od marca do maja. Ze względu na małe wymagania może być z powodzeniem uprawiana praktycznie w każdych warunkach. Stosowana do obsadzania większych powierzchni w ogrodach skalnych: między kamieniami lub ponad nimi oraz na murkach kwiatowych.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Fiołek rogaty Bowles Black

Fiołek rogaty Bowles Black

Nieduża, rozłogowa bylina o pachnących, ciemnych kwiatach pojawiających się już w przedwiośniu. Liście o sercowatym kształcie tworzą niskie rozety. Rozrasta się stosunkowo szybko tworząc malownicze kępy. Wnosi do ogrodu powiew wiosny.
Fiołek rogaty Blue Perfection

Fiołek rogaty Blue Perfection

Niewielka, pachnąca roślina o sercowatych liściach tworzących niewielkie, niskie rozety. Kwiaty pachnące jasnofioletowe. Kwitnie wiosną. Szybko się rozrasta i tworzy malownicze kępy.
Szczodrzeniec płożący

Szczodrzeniec płożący

Gęsty krzew o złocistożółtych kwiatach. Gałęzie płożą się i zakorzeniają. Bardzo ozdobny, niezupełnie odporny na mrozy. Dobry do ogródków skalnych lub na podwyższone rabaty. Wys. 10 - 30cm. Kwit. V - VI.