Żurawka krwista
Artykuły powiązane
Żurawka krwista

Żurawka krwista

Kępiasta bylina o okrągłych, sercowatych liściach. Dobrze prezentuje się w ogrodzie skalnym. Posiada delikatne różowe kwiaty, doskonale prezentujące się na tle bordowych liści. Wymaga żyznej, przepuszczalnej, wilgotnej gleby o odczynie obojętnym.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Tawuła Shirobana

Tawuła Shirobana

Niezwykle ozdobny krzew w trakcie kwitnienia. Liście drobne, zielone. Na jednej roślinie pojawiają się zarówno białe i różowe kwiaty. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym. Jest całkowicie mrozoodporna. Dobra na niskie żywopłoty. Wys- 60 cm, Kwit. VI - VIII
Jasieniec

Jasieniec

Atrakcyjna i łatwa w uprawie bylina jasieńca trwałego. Kwitnie w lipcu i sierpniu, dlatego nadaje się do wysadzania w ogrodach skalnych, i obsadzania skarp. Posiada piękne liście zebrane w rozety. Kwiaty o główkowatych kwiatostanach liliowo- niebiskie.
Liatria różowa

Liatria różowa

Roślina kępiasta o sztywnych, prostych łodygach, gęsto ulistnionych dorastająca do 60cm. Polecana do tworzenia rabat ma wąskie trawiaste liście i zwarte kwiatostany daje wygląd naturalistycznego ogrodu. Koszyczki kwiatowe liliowo-różowe siedzące, zebrane w zbite, walcowate kłosy, rozkwitające od góry, osiągające długość 15-30cm. Kwitnie od lipca do września. Dzięki trwałości ścięte kwiatostany nadają się na bukiety.