Powojnik Hagley Hybrid
Artykuły powiązane
Powojnik Hagley Hybrid

Powojnik Hagley Hybrid

Pokrój
Bylina, roślina pnąca lub płożąca o drewniejących łodygach dorastająca do 8 m długości.
Liście
Ułożone naprzeciwlegle, zimozielone lub opadające na zimę. Liście złożone z 3 listków, podwójnie 3-listkowe lub nieparzystopierzaste.
Kwiaty
Okrągłe, duże, o średnicy powyżej 5 cm, o barwach od białej i żółtej przez różową, czerwoną do ciemnofioletowej i niebieskiej. Obupłciowe, rzadziej rozdzielnopłciowe i rozmieszczone dwupiennie. Okres kwitnienia przypada od maja do października.
Owoce
Główkowaty, złożony z licznych drobnych niełupek, które zachowują na szczycie szyjkę słupka, przeważnie długą i pierzastą.
Roślina trująca
U powojników trujące są sok, liście, kwiaty i owoce.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Ostróżka ogrodowa Guinevere

Ostróżka ogrodowa Guinevere

Ozdobna bylina o sztywnych pędach. Liście głęboko dłoniaste 5-7klapowe. Kwiatostany wydłużone, czasem rozgałęzijące się w dolnej części. Typowa roślina rabatowa. Kwiatostany nadają się do cięcia.
Ostóżka ogrodowa mieszanka

Ostóżka ogrodowa mieszanka

Ozdobna bylina o wzniesionych łodygach i duzych liściach. Kwiaty pojedyncze lub półpełne- od białych do purpurowych. Górny płatek okwitu tworzy charakterystyczną ostrogę. Wymaga gleby żyznej.
Pysznogłówka dwoista

Pysznogłówka dwoista

Niezwykle dokoracyjna roślina posiada wysokie łodygi. Liście nieduże, ząbkowe, również pokryte włosami. Duże purpurowe kwiaty, zebrane w szczytoewe, wielopiętrowe kwiatostany i otoczone kolorowymi podsadkami.