Chiastofil naprzeciwlistny
Artykuły powiązane
Chiastofil naprzeciwlistny

Chiastofil naprzeciwlistny

Chiastofil naprzeciwlistny jest niską, bo osiągającą około 20 cm wysokości zimozieloną byliną. Jego żółte kwiaty charakterystycznie uginają się pod swoim ciężarem. Wymaga stanowiska półcienistego, najlepiej rośnie na glebach wapiennych, raczej wilgotnych. Doskonały do ogrodu skalnego.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Begonia kaskadowa biała

Begonia kaskadowa biała

Bardzo dekoracyjna roślina, dorastająca do wysokości 20 cm. Posiada skórzaste, ciemnozielone, mięsiste liście jednak najczęściej ich nie widać, gdyż przesłaniają je białe kwiaty. Lubi stanowiska półcieniste, należy pamiętać o regularnym podlewaniu.
Zawciąg nadmorski biały

Zawciąg nadmorski biały

Trwałe, intensywnie zielone ulistnienie i białe kwiaty na wysmukłych szypułkach zapewniają ozdobę ogródka skalnego. Bylinę tą cechuje wyjątkowo długi okres kwitnienia. Tworzy żywo zielone poduchy trawiastych liści, kwiaty, przypominające połączenie kwiatów czosnku z goździkami. Wymaga gleby lekkiej, kwitnie od maja do września.
Dzwonek karpacki biały

Dzwonek karpacki biały

Dzwonek karpacki należy do najpiękniejszych gatunków krajowych, uprawianych w ogrodach skalnych. Jego duże, pojedyncze kwiaty o białej barwie osadzone są na cienkich pędach. Kwitnie od czerwca do sierpnia po kwitnieniu należy ściąć przy ziemi - zakwitnie ponownie. Szczególnie dobrze rośnie na murkach, w szczelinach między kamieniami. Nadaje się do uprawy pojemnikowej.