Liatria kłosowa Floristan Violett
Artykuły powiązane
Liatria kłosowa Floristan Violett

Liatria kłosowa Floristan Violett

Bardzo ładna odmiana uprawiana w ogrodach. Koszyczki kwiatowe różowe, tworzą zbity kłos, dł.15-30 cm, rozkwitający u góry. Wszystkie liście równowąskie, dolne nieco szersze, górne coraz węższe, aż do szczciniastych podkwiatów. Kwitnie VII-X.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Rudbekia zachodnia

Rudbekia zachodnia

Podstawowa bylina na duże rabaty. Dekoracyjna, długo żyjąca tworząca z czasem duże, zwarte kępy. Kwiaty koloru ciemnego z zielonymi płatkami. Odpowiednia na kwiat cięty.
Juka Jozuego

Juka Jozuego

Dzięki wiecznie żywym westernom dla wielu ludzi juka Jozuego jest symbolem pustyni Mojave. Jest z pewnością jedną z najstarszych roślin żyjących na pustyni, ale ponieważ nie wytwarza pierścieni tak jak, drzewa nie ma nikogo kto mógłby dokładnie stwierdzić ile ma lat. Dzisiejszą nazwę zawdzęcza Mormonom, którym jej wzniesione pędy przypominały ręce biblijnego Jozuego wzniesione ku Bogu.
Trytoma groniasta Ekspress

Trytoma groniasta Ekspress

Bardzo ładna roślina o sztywnych, wyprostowanych liściach z ostrym kilem i brzegami. Od lipca do października wyrastają okazałe kwiatostany, wysokości do 1,2 metra, grono kwiatowe może mieć ponad 20 cm długości. Dolne kwiaty żółte, górne czerwone.