Wiśnia piłkowana Amanogawa
Artykuły powiązane
Wiśnia piłkowana Amanogawa

Wiśnia piłkowana Amanogawa

Wspaniale kwitnąca wiśnia japońska o piramidalnych pokroju. Wiosną cała obsypana jest pełnymi, różowymi kwiatami. Ładne liście są ozdobne przez cały sezon wegetacyjny. Powinna byś sadzona na osłoniętych, ciepłych stanowiskach.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Złotokap pospolity

Złotokap pospolity

Złotokap jest wysokim krzewem o zielonych, wyprostowanych pędach. Polska nazwa tego krzewu najlepiej odzwierciedla jego wygląd podczas kwitnienia, gdyż długie, złociste kwiatostany na tle ciemnozielonych liści sprawiają wrażenie kąpiących złotem. Można sadzić go pojedynczo na eksponowanym miejscu. Coroczne bardzo obficie kwitnie. Lubi dużo słońca i jest rośliną zimotrwałą. Wymaga umiarkowanie żyznej gleby. Dobrze znosi warunki miejskie. Rośnie do wysokości 4 m.
Fotergilla amerykańska

Fotergilla amerykańska

Fothergilla major. Niezwykle cenna roślina w małych, przydomowych ogródkach. Wiosną pojawiają się pachnące, bardzo ozdobne, puszyste kwiatostany. W jesieni wspaniale się przebarwia na kolor purpurowy lub złoto-pomarańczowy. Wytrzymała na niskie temperatury, dobrze rośnie w miejscach zacienionych np. pod koronami drzew. 2 – 2,5m. Kw. V – VI.
Akebia pięciolistkowa

Akebia pięciolistkowa

Szybko rosnące pnącze osiągające wysokość do 10m. Pędy cienkie, fioletowo zabarwione, liście dłoniastozłożone, 5-listkowe. Kwiaty ciemnofioletowe, pojawiające się w maju. Owoce w kształcie ogórka, purpurowobrązowe, jadalne, stosunkowo rzadko się u nas zawiązują.