Iksja chińska
Artykuły powiązane
Iksja chińska

Iksja chińska

Niezwykła bylina na ciepłe, słoneczne rabaty. Ozdobne są długie, wąskie, soczyście zielone liście i przede wszystkim niezwykłej urody kwiaty umieszczone na pędach wysokości do 1m. Z powodu wielobarwnych cętek na kwiatach nazywana jest często kwiatem lamparcim. Kwitnie od początku lata, jesienią wytwarzając podobne do jagód nasiona. Jeżeli wysiejemy je wczesną wiosną - latem możemy cieszyć się następnymi iksjami.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Wino koralowe

Wino koralowe

Pnącze bardzo popularne w Meksyku, gdzie można go spotkać praktycznie w każdej zagrodzie. Pochodzi z tej samej rodziny co nasz Rdest Auberta i tak samo kwitnie długo i bardzo obficie - musimy mu tylko zapewnić dużą ilośc światła i ciepła.
Pepino Gold

Pepino Gold

Bardzo słodkie owoce, o smaku określanym jako pomiędzy melonem a gruszką. Dlatego często stosowana jest zamiennie nazwa - melon gruszkowy, albo gruszka melonowa. Owoce dorastają do 15 cm i osiągają wagę 150 - 400g. Dojrzałe są zółtopomarańczowe, z fioletowymi pasami. Można je jeść tak jak jabłka - razem ze skórką, lub przyrządzać jak dynie
Krzew świecznikowy

Krzew świecznikowy

Intensywnie żółte, olbrzymie kwiatosiany są głowną ozdobą tej rośliny. Kwiaty rozwijają się stopniowo, co wydłuża jej okres kwitnienia. Zimozielona, długoletnia, z liśćmi złożonymi o długości dochodzącej do 50 cm.