Groszek pustynny
Artykuły powiązane
Groszek pustynny

Groszek pustynny

Groszek pustynny jest bardzo atrakcyjną rośliną ozdobną. Posiada niepowtarzalne, intensywnie czerwone kwiaty o kształcie przypominającym motyle z czarnymi plamkami. Pokrój bardzo luźny, często określany jako elegancki. Liście są niebieskawe, lekko owłosione. Do tej pory nie wyhodowano odmian uprawnych.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Bananowiec różowy

Bananowiec różowy

Jeden z niewielu gatunków bananowców, który kwitnie i owocuje w mieszkaniu. Ozdobne są zarówno różowe kwiaty zebrane w kwiatostany, jak i jadalne owoce (które niestety zawierają pestki).
Albrizja

Albrizja

Niewielki krzew o bardzo atrakcyjnych, mimozowatych liściach. Kwitnienie obfite, kwiaty wypełnione białoróżowymi pylnikami.
Pandorea

Pandorea

Bardzo szybko rosnące pnącze, przez pierwotnych mieszkańców Australii nazywane Wonga-Wonga. Kwitnie długo i obficie - dlatego zaliczana jest do najpopularniejszych roślin tarasowych. Posiada bardzo ładne, ciemnozielone, błyszczące liście. Kwiaty jasnoróżowe z ciemniejszym środkiem o kształcie dzwonkowatym. Jako jedna z niewielu pnączy może rosnąć bez podpór np. przy ścianie ogrodu zimowego.