Begonia kaskadowa biała
Artykuły powiązane
Begonia kaskadowa biała

Begonia kaskadowa biała

Bardzo dekoracyjna roślina, dorastająca do wysokości 20 cm. Posiada skórzaste, ciemnozielone, mięsiste liście jednak najczęściej ich nie widać, gdyż przesłaniają je białe kwiaty. Lubi stanowiska półcieniste, należy pamiętać o regularnym podlewaniu.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Zawciąg nadmorski biały

Zawciąg nadmorski biały

Trwałe, intensywnie zielone ulistnienie i białe kwiaty na wysmukłych szypułkach zapewniają ozdobę ogródka skalnego. Bylinę tą cechuje wyjątkowo długi okres kwitnienia. Tworzy żywo zielone poduchy trawiastych liści, kwiaty, przypominające połączenie kwiatów czosnku z goździkami. Wymaga gleby lekkiej, kwitnie od maja do września.
Dzwonek karpacki biały

Dzwonek karpacki biały

Dzwonek karpacki należy do najpiękniejszych gatunków krajowych, uprawianych w ogrodach skalnych. Jego duże, pojedyncze kwiaty o białej barwie osadzone są na cienkich pędach. Kwitnie od czerwca do sierpnia po kwitnieniu należy ściąć przy ziemi - zakwitnie ponownie. Szczególnie dobrze rośnie na murkach, w szczelinach między kamieniami. Nadaje się do uprawy pojemnikowej.
Goździk pierzasty biały

Goździk pierzasty biały

Goździk ten posiada charakterystyczne asymetryczne kwiaty, białej barwy, charakteryzują się głęboko powcinanymi płatkami i intensywnym zapachem. Lubi stanowiska słoneczne dobrze znosi suszę. Po kwitnieniu radzimy przyciąć pędy, aby nie szpeciły rabaty.