Polska odmiana brzoskwini zdobywająca sobie coraz większą popularność. Owoce duże, owalne, skórka omszona, ciemnożółta z dużym rumieńcem. Miąższ średnio zwięzły, bardzo soczysty, kwaskowaty, łatwo odchodzi od pestki.
Tawułka Arendsa jest byliną o drobnych kwiatach zebranych w gęste wiechy. Posiada dekoracyjne strzępiaste liście i oryginalne kwiatostany w formie luźnego kłosa. Bardzo ładnie wygląda już w czasie wykształcania pąków. Nadaje się na kwiat cięty, jak również na suche bukiety. Można zabezpieczyć zimujące karpy przysypując torfem lub pokryć cienką warstwa gałęzi.
Roślina bulwiasta o wąskich, trawiastych liściach i pomarańczowych kwiatach zebranych w jednostronne kłosy. Odpowiednia na rabaty i do ogródka skalnego. Rośnie dobrze na przepuszczalnej, lekkiej glebie, wymaga obfitego podlewania.
Wolno rosnąca odmiana kosodrzewiny o poduszkowatym pokroju. Idealna do małych ogrodów. Bardzo dobra do naturalistycznych nasadzeń, ogródków skalnych, do obsadzania skarp. Nadaje się także na niski, nie formowany żywopłot. Dobrze rośnie na każdej glebie. Wys. 0,8 - 1,2m. Wielkość sadz. 15-25 cm.
Wiosna już niedługo zacznie mobilizować nas do porządków w ogrodach. Jednym z elementów tych prac będzie odświeżanie bądź budowa drewnianych altan, płotów, tarasów czy mebli ogrodowych. Pamiętajmy, żeby prawidłowo zaimpregnować drewno – w przeciwnym wypadku bardzo szybko ulegnie zniszczeniu i malowanie będziemy musieli powtarzać każdego roku.
Drakiew jest byliną odpowiednią na rabaty , ale również doskonała na kwiat cięty. Łodygi delikatne, kosmato owłosione, słabo rozgałęzione. Liście odziomkowe lancetowate, spiczaste, całobrzegie lub pierzasto wcięte. Kwiatostany główkowate, płaskie, z bardzo dużymi kwiatami brzeżnymi, białe. Kwitnie VI-X.
Odmiana pochodzenia holenderskiego, powstała ze skrzyżowania Tamella i Induka. Bardzo plenna, o długim okresie dojrzewania owoców, wybitnie deserowa. Owoce bardzo atrakcyjne, intensywnie czerwone, do ciemnoczerwonych, na całej powierzchni jednolite, o silnym połysku. Miąższ intensywnie czerwony, delikatny, aromatyczny, bardzo smaczny.
KWIAT TEN IDEALNIE NADAJE SIĘ NA RABATY OGRODOWE,ROŚLINA WIELOLETNIA,W okresie zimowym, wymagane przykrycie np. suchymi liśćmi, korą - w celu utrzymania wilgoci w glebie. Po przekwitnięciu, cebule należy wykopać i oczyścić. Przechowujemy do września-października w suchym i chłodnym miejscu, po czym ponownie sadzimy..