Karmnik ościsty
Artykuły powiązane
Karmnik ościsty

Karmnik ościsty

Roślina tworząca niską, poduszkowatą darń wysokości 5cm, składającą się z długich, płożących pędów, na których okółkowo rozmieszczone są równowąskie liście, długości 5-15 mm. Darń w miesiącu czerwcu i lipcu pokrywa się drobnymi białymi kwiatkami o delikatnym miodowym zapachu. Lubi stanowiska słoneczne, glebę piaszczystą, lekko wilgotną.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Rozchodnik ostry

Rozchodnik ostry

Jeden z najniższych rozchodników, tworzy gęstą darń. Zdobi drobnymi ale grubymi liśćmi. Całkowicie pokrywa się żółtymi kwiatami. Stosowany w ogrodach skalnych i naturalistycznych. Kwiaty rozwijają się w miesiącu czerwcu oraz lipcu i wyrastają na krótkich szypułkach lub są prawie siedzące, zebrane w małe nibybaldachy lancetowate, mają gwiazdkowato rozstawione płatki.
Macierzanka piaskowa

Macierzanka piaskowa

Roślina o pędach płonnych tworzących niską, zwartą darń. Łodygi owłosione, liście małe, tylko u nasady orzęsione. Pędy kwiatowe wzniesione do 15cm. Kwiaty średnicy do 2cm, purpurowo-fioletowe, zebrane w wierzchołkowe, kuliste nibykłosy, są ozdobą ogrodu od maja do września. Najbardziej efektowna pod względem obfitości kwitnienia wśród uprawianych macierzanek. W porze kwitnienia jasnozielone kobierce liści znikają pod ogromem kwiecia. Przyjemnie pachnie.
Kostrzewa sina

Kostrzewa sina

Zimozielona trawa, tworząca barwne, srebrzystoniebieskie poduszki. Może być sadzona obok niskich krzewów, irg, pięciorników, razem z roślinami cebulowymi, na wrzosowiskach. Jest trawą bardzo wytrzymałą, szybko się rozrasta, tworząc zwartą darń. Odmiany różnią się siłą wzrostu i intensywnością zabarwienia liści.