Tuja zachodnia Danica
Artykuły powiązane
Tuja zachodnia Danica

Tuja zachodnia Danica

Rośnie regularnie kulisto, szeroko. Bardzo gęsto ułożone gałązki mają intensywnie zieloną barwę, zimą brązowieją. Jest wytrzymała na mróz, dobrze znosi zanieczyszczone środowisko. Doskonała na niskie żywopłoty i do kompozycji w dużych pojemników. Wys. 30 - 50 cm. Wielkość sadz. 15-20 cm.
Świerk biały Echiniformis

Świerk biały Echiniformis

Wolno rosnąca, miniaturowa odmiana świerka o kulistym pokroju i niebieskiej barwie igieł. Powinna być sadzona w zacisznych, osłoniętych, ale nie zacienionych stanowiskach.
Houtynia

Houtynia

Niska krzewinka o wielobarwnych liściach koloru żółto-czerwono-zielonego. Doskonale nadaje się na niskie rabaty, do obsadzania murków, ścieżek. Na zimę zaleca się okrywanie liśćmi.
Lubczyk

Lubczyk

Młode liście zebrane na wiosnę, można mrozić lub suszyć. Aromatyczny lubczyk stanowi dodatek do zup, bulionów i pieczeni. Bardzo często wykorzystujemy również korzenie lubczyku, zawierające m.in.: olejki eteryczne, związki żywicowe, cukry i kwasy organiczne.
Turzyca Buchanana

Turzyca Buchanana

Jedna z najbardziej dekoracyjnych odmian turzyc, o liściach czerwonawo zabarwionych, sprawiających wrażenie zasychających. Najlepiej rośnie na glebie świeżej, wilgotnej. Doskonale wygląda sadzona pojedynczo w ogrodzie żwirowym. Zimą wymaga zabezpieczenia przed mrozem.