Juka elata
Artykuły powiązane
Juka elata

Juka elata

Ta średniej wielkości juka posiada krótki pień, od góry do dołu pokryty kołderką z zaschniętych liści. Bardzo liczne, bladozielone liscie są bardzo wąskie i na brzegach pokryte kutnerowatymi włoskami. Kwiaty kremowobiałe, zebrane w kwiatostan, który może dorastać do wysokości 4,5m. Jest odporna na mrozy, wymaga jednak bardzo dobrego drenażu i zabezpieczenia przed zimnymi deszczami

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Strelicja królewska

Strelicja królewska

Roślina ta nieprzypadkowo nosi nazwę Strelicja królewska - jest prawdziwą królową wśród roślin egzotycznych. Zachwyca niespotykanym kształtem i barwami swoich kwiatów. Bardzo popularna w cieplejszym klimacie (Wyspy Kanaryjskie), często uprawiana jest na kwiat cięty.
Dzwonek Blau

Dzwonek Blau

Bylina o kępiastym pokroju, w okresie kwitnienia pokryta dużymi, dzwonkowatymi kwiatami. Po kwitnieniu ścinamy przy ziemi, aby zakwitła ponownie. Doskonały do ogródków skalnych.
Paciorecznik Yellow Humbert

Paciorecznik Yellow Humbert

Roślina trwał o grubych kłączach i jajowatolancetowatych, dużych, żywozielonych liściach. Kwiaty koloru żółtego z czerwonym paskowaniem w gardzieli. Wymaga stanowiska słonecznego, gleby żyznej, próchniczej.