Różanecznik Catawbiense Grandiflorum
Artykuły powiązane
Różanecznik Catawbiense Grandiflorum

Różanecznik Catawbiense Grandiflorum

Należy do najpiękniejszych krzewów ozdobnych, niebywale atrakcyjne i reprezentacyjne. Wymagają wysokiej i stałej wilgotności powietrza, gleba powinna mieć odczyn kwaśny o pH 4,5. Najlepiej rośnie na półcienistych stanowiskach, ale dobrze znosi też silne nasłonecznienie. Sadzi się je w ogrodach i parkach najczęściej w grupach, jako podszycie pod drzewami. Kwitnie na przełomie maja i czerwca.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Różanecznik Scheebucket

Różanecznik Scheebucket

Należy do najpiękniejszych krzewów ozdobnych, niebywale atrakcyjne i reprezentacyjne. Wymagają wysokiej i stałej wilgotności powietrza. Gleba powinna mieć odczyn kwaśny o pH 4,5 najlepiej jeśli jest pokryta ściółką o grubości 5-10 cm. Posiada nagie, duże i skórzaste liście, z górnej strony intensywnie zielone, spodem szarozielone. Kwiaty duże białe z nakrapianiem bordowym w środku. Wymaga stanowiska osłoniętego od wiatrów. Sadzi się je w ogrodach i parkach najczęściej w grupach.
Rododendron Persy Wiseman

Rododendron Persy Wiseman

Odmiana o olbrzymich kwiatach w delikatnych odcieniach różu. Wymaga ona wysokiej i stałej wilgotności powietrza, gleba powinna mieć odczyn kwaśny o pH 5,5, najlepiej pokryta ściółką grubości 5-10 cm. Stanowiska osłonięte od wiatrów. Sadzi się je w parkach i ogrodach, najczęściej w grupach, jako poszycie pod drzewami.
Wierzba japońska Hakuro Nishiki

Wierzba japońska Hakuro Nishiki

Wierzba o ciekawie ubarwionych, różowo- biało- zielonych liściach, szczególnie dekoracyjna wiosną. Dobra do ogródków skalnych, nad oczko wodne. Stanowi ładny akcent na trawniku. Wys. 1,5m.