Rdest pokrewny
Artykuły powiązane
Rdest pokrewny

Rdest pokrewny

Obficie kwitnąca i rozrastająca się roślina. Dorastając do wysokości 15-30cm, kwitnie od lipca do września, tworzy kolorowe kolby delikatnych, drobnych kwiatków. Rozpoczynając kwitnienie kwiaty mają kolor jasnoróżowy, w czasie rozkwitu zmieniają go stopniowo na bordowy. Można ją zastosować w ogrodach skalnych i ogrodach naturalistycznych.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Begonia kaskadowa czerwona

Begonia kaskadowa czerwona

Czerwono kwitnąca odmiana, posiadające grube pędy płożące się po ziemi. Wyrastają z nich asymetryczne liście przypominające przekrzywione serce. Najlepiej rośnie na stanowiskach pół cienistych, gleba próchnicza.
Begonia kaskadowa różowa

Begonia kaskadowa różowa

Begonia ta pochodzi z Brazylii, gdzie jest rośliną wieloletnią. W naszym klimacie uprawiana jako roślina jednoroczna. Odmiana o różowych kwiatach i zielonych liściach. Wymaga gleby lekkiej, żyznej, o odczynie lekko kwaśnym i miejsca słonecznego. Osiąga wysokość 30 cm, kwitnie bardzo obficie.
Zawilec Admiral

Zawilec Admiral

Ozdobna roślina posiadająca duże, dłoniaste liście, łodygi dochodzące do 20 cm zakończone jednym kwiatem złożym z kilku płatków. Zaleca się sadzić w miejscach zacisznych, słonecznych. Gleba przepuszczalna, wilgotna.