Kaki
Artykuły powiązane
Kaki

Kaki

Bardzo smaczne, jadalne owoce wielkości pomidora. Ich smak jest przez niektórych określany jako pomiędzy pomidorem a brzoskwinią. Dość powszechnie uprawiany w cieplejszym klimacie, powoli zdobywa Europę. W handlu można czasami spotkać owoce Kaki, sprzedawane jako owoce Szarona. Samo drzewo kształtem przypomina karłową jabłoń, i tak samo jak ona zrzuca liście na zimę. Owocuje od sierpnia do października, owoce są smaczne po zrzuceniu liści przez drzewo.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Malina Polana

Malina Polana

Polana kwitnie i owocuje dwukrotnie - na jednorocznych pędach już na początku lipca i ponownie w dolnej części tych samych pędów w następnym roku w terminie tradycyjnego kwitnienia maliny. Odmiana zalecana do uprawy wyłącznie na późno letni i jesienny zbiór, z usuwaniem jednorocznych pędów przed zimą. Rodzi wspaniałe, aromatyczne, duże owoce.
Tayberry

Tayberry

Wspaniała krzyżówka maliny i jeżyny rodząca największe owoce wśród wszystkich odmian malin i jeżyn. Są one ciemnoczerwone lub purpurowe, często osiągają długość do 6 cm, smakiem przypominają jeżyny.
Brzoskwinia Harow Beauty

Brzoskwinia Harow Beauty

Odmiana wyhodowana w Kanadzie, rosnąca silnie. Jest dość wytrzymała na niskie temperatury, owoce średniej wielkości do dużych (90-150g), bardzo atrakcyjne. Skórka żółta, słabo omszona, pokryta ciemnoczerwonym rumieńcem. Miąższ zwięzły słodkawo - kwaskowaty, jasno-pomarańczowy, doskonale odchodzący od pestki. Odmiana późna, owoce dojrzewają w końcu sierpnia i na początku września.