Kalmia Heart of Fire
Artykuły powiązane
Kalmia Heart of Fire

Kalmia Heart of Fire

Przepiękny, wolno rosnący krzew o gęstej, kulistej koronie, dorastający do 2 metrów. Rozkwita na przełomie maja i czerwca, okrywając się zebranymi w baldachogrona, efektownymi kwiatami, przecudnie komponującymi się z dużymi, ciemnozielonymi, skórzastymi liśćmi.
Idealna na gleby próchniczne, kwaśne, wilgotne, stanowiska półcieniste.
Mrozoodporna, zimozielona, doskonała dla przydomowych ogrodów.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Bieluń surmikwiat Golden Queen

Bieluń surmikwiat Golden Queen

Roślina podobna do powszechnie znanych Datur, w naszym klimacie uprawiana jako roślina jednoroczna, rozmnażana z nasion. Kwiaty stojące, liczne, u odmiany \'Golden Queen\' zółte, pełne, sięgają do 25 cm długości.
Iksja chińska

Iksja chińska

Niezwykła bylina na ciepłe, słoneczne rabaty. Ozdobne są długie, wąskie, soczyście zielone liście i przede wszystkim niezwykłej urody kwiaty umieszczone na pędach wysokości do 1m. Z powodu wielobarwnych cętek na kwiatach nazywana jest często kwiatem lamparcim. Kwitnie od początku lata, jesienią wytwarzając podobne do jagód nasiona. Jeżeli wysiejemy je wczesną wiosną - latem możemy cieszyć się następnymi iksjami.
Brugmansja

Brugmansja

Olbrzymie rośliny tarasowe, które w pełni kwitnienia na każdym robią niezapomniane wrażenie. Miłośnicy roślin odkryli je dla siebie 30 lat temu w ogrodach botanicznych i od tamtej pory nie opuszczają one naszych tarasów. Kwiaty długości 14 - 17 cm. barwy białej lub kremowobiałej o kształcie przypominającym trąbki (stąd czasami używana nazwa trąby anielskie). Mogą być prowadzone w formie drzewka lub krzewu, odpowiednio nawożone i pielęgnowane osiągają wysokość do 3m.