Jałowiec Blue Arrow
Artykuły powiązane
Jałowiec Blue Arrow

Jałowiec Blue Arrow

Wąskokolumnowa forma jałowca. Jest krzewem o stożkowatym pokroju i ciemnozielonym ulistnieniu. Ma małe wymagania glebowe i wilgotnościowe, ale lubi stanowiska nasłonecznione. Nie przemarza nawet w czasie największych mrozów. Płytko się korzeni. Dobrze znosi warunki miejskie. Polecany do nasadzeń pojedynczych, do ogródków skalnych, na szpalery. Wys. 2 m. Wielkość sadz. 20-30 cm.
Tuja brabant

Tuja brabant

Odmiana bardzo szybko rosnąca o stożkowatym pokroju i czysto zielonym zabarwieniu. Doskonale reaguje na cięcie silnie się zagęszczając. Wytrzymała na mróz, lubi miejsca słoneczne i wilgotne. Idealna na szybkie żywopłoty. Wys. do 3 m. Wielość sadz. 20-30 cm.
Cyprysik niebieski

Cyprysik niebieski

Odmiana o regularnym, kolumnowym pokroju i pięknym, intensywnie niebieskim zabarwieniu. Posadzony w miejscach osłoniętych od wiatru i o dużej wilgotności powietrza, tworzy zwarty żywopłot. Dobrze znosi warunki miejskie. Wys. roślin do 3m. Wielkość sadz. 30-40 cm.
Tuja szmaragdowa

Tuja szmaragdowa

Atrakcyjna zieleń i zwarty, stożkowaty pokrój sprawiają, że jest to najbardziej popularna żywopłotowa odmiana żywotnika. Toleruje gleby wapienne. Jest odporna na mrozy i zanieczyszczenia środowiska. Soczystą zieleń utrzymuje także zimą. Wys. roślin 3 m. Wielkość sadzonek 20-30 cm.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.