Agrest Biały Triumpf pienny
Artykuły powiązane
Agrest Biały Triumpf pienny

Agrest Biały Triumpf pienny

Krzew o dość silnym wzroście, ma zwarty kulisty pokrój. W okres owocowania wchodzi wcześnie. Odmiana deserowa, bardzo plenne i niezawodna. Owoce o kwaskowatym miąższu, aromatyczne, bardzo smaczne. Dojrzewają w połowie VII.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Smotrawa okazała

Smotrawa okazała

Doskonała bylina na rabaty posiadająca silne, wyprostowane, rozgałęzione na wierzchołkach łodygi. Liście dolne bardzo duze, sercowate, krótko zaostrzone. Koszyczki kwiatowe średnicy 5-10 cm, na długich szypułkach. Kwiaty języczkowate bardzo długie i wąskie, barwy złotożółtej. Kwitnie VII-VIII.
Tawuła Crispii

Tawuła Crispii

Japońska Tawuła to przepiękny gęsty krzew o jasnoczerwonych kwiatach, dorastający do 0,9 metra. Kwiaty przekwitając jaśnieją. Kwitnienie na przełomie lipca i sierpnia. Liście kuliste, kędzierzawe, częściowo pstre. Doskonała na stanowiska słoneczne lub półcieniste, o glebach wilgotnych, ale przepuszczalnych. Niewymagająca. Idealna dekoracyjna odmiana na rabaty, wykorzystywana również do tworzenia żywopłotów. Odporna na mróz.
Agrest Czerwony Triumph krzew

Agrest Czerwony Triumph krzew

Pokrój
Wysokość od 0,5 do 1,5 metra w zależności od odmiany.Pędy o cierniach pojedynczych lub trzydzielnych umieszczonymi pod nasadą liści.Równie częste szczeciniaste kolce w międzywęźlach.
Liście
Liście 3-5 klapowe, na brzegu lekko karbowane.
Kwiaty
Drobne,zebrane w małe grona,najczęściej trójkwiatowe,zwisłe.Kwitnie w kwietniu,mając odgięte działki kielicha i wzniesione działki korony o kolorze białym,żółtoseledynowym lub czerwonoróżowym.
Owoce
Jagody barwy zielonej,żółtej lub o czerwonawej skórce,często pokryta gruczołkowatymi włoskami.U niektórych odmian skórka jest gładka i błyszcząca.