Aster alpejski
Artykuły powiązane
Aster alpejski

Aster alpejski

Aster alpejski to bardzo obficie kwitnąca bylina o ciemnofioletowych języczkowatych kwiatach, rurkowate żółte, zebrane w koszyczki umieszczone pojedynczo na szczytach łodyg, pojawiających się w maju i czerwcu. Roślina wieloletnia, półróżyczkowa, miękko owłosiona. Zwykle rośnie małymi kępkami. Preferuje stanowiska słoneczne.Przez Górali aster alpejski nazywany był wolimi oczami.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Gloksynia Defiance

Gloksynia Defiance

Niska roślina zielna, owłosiona. Liście duże, długoogonkowe, ustawione naprzeciwlegle. Kwiaty okazałe, dzwonkowato-rurkowe, ciemnoczerwone. Osiąga wysokość do 25 cm. Odporna na szkodniki i choroby.
Zawciąg nadmorski  róż.

Zawciąg nadmorski róż.

Trwałe, intensywnie zielone ulistnienie i karminowo różowe kwiaty na wysmukłych szypułkach zapewniają ozdobę ogródka skalnego. Lubi stanowiska słoneczne, umiarkowanie wilgotne. Bylinę tą cechuje wyjątkowo długi okres kwitnienia od maja do września.
Gloksynia Kaiser Wilhelm

Gloksynia Kaiser Wilhelm

Bardzo piękna odmiana Gloksynii o ciemnych kwiatach obrzeżonych białą obwódką. Posiada krótką łodygę z której wyrastaja owalnopodłużne liście o karbowanym brzegu, obustronnie miękko owłosione. Kwitnie wczesnym latem. Odporna na choroby i szkodniki.