Męczennica
Artykuły powiązane
Męczennica

Męczennica

Szybkorosnące, wieloletnie, wieczniezielone pnącze z ciemnozielonymi liśćmi. Kwiaty białe, wielkości do 9 cm, owoce owalne, długości 7,5 cm, szerokości do 4 cm, jadalne. Dojrzałe koloru pomarańczowgo z czerwonym smacznym miąższem.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Bawełniane drzewo

Bawełniane drzewo

Bawełniane drzewo osiąga wprawdzie w swojej ojczyźnie 40m wysokości, ale rośnie bardzo wolno i potrzebuje kilku lat na przekształcenie się z zielonego kaktusa w prawdziwe drzewko. Jego pień jest pokryty okrągłymi kolcami, które na naturze chronią jego owoce przed zbiorem przez zwierzęta. Owoce zawiązują się tylko w tropikach, i tylko tam można pobierać z nich wełniste włosy którymi w Japonii wypełnia się pojemniki niezbędne w medytacjach Zen.
Pięciornik krzewiasty pomarańczowy

Pięciornik krzewiasty pomarańczowy

Gęsty krzew, najczęściej o nieregularnym pokroju. Największą jego ozdobą są drobne, ale liczne pomarańczowe kwiaty, podobne do kwiatów truskawek. Swą popularność zawdzięcza przede wszystkim niewielkim wymaganiom i małej pracochłonności przy pielęgnowaniu. Idealny do ogrodów skalnych, na skarpy, rabaty. Krzew bardzo wytrzymały na mrozy i susze. Najlepiej rośnie na glebach lekkich, piaszczystych. Dobrze znosi warunki miejskie. Doskonały do kompozycji w dużych donicach oraz na nieformowane żywopłoty. Osiąga wysokość do 70 cm.
Ślazownik malwowy Rosaly

Ślazownik malwowy Rosaly

Bardzo ładna odmiana posiadająca wyprostowane, owłosione pędy dochodzące do 120 cm wysokości. Liście dolne pięciodzielne, barwy zielonej. Kwiaty średnicy 4-5 cm, bladoróżowe zebrane w wierzchołkowe kłosy. Rozwijają się w VII-IX.