Małe zapotrzebowanie na światło
Artykuły powiązane
Tulipan  Groenland

Tulipan Groenland

Wszystkie odmiany tulipanów są światłolubne, preferują piaszczystą lub piaszczysto-gliniastą glebę, o odczynie obojętnym. Najlepszym okresem do sadzenia jest wrzesień i październik. Zastosowanie na kwiat cięty, uprawa doniczkowa, ogródki.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Tulipan Shirley

Tulipan Shirley

Tulipany Triumph są efektem wieloletnich
krzyżówek tulipanów przez holenderskich
ogrodników. Niesamowicie przyciąga wzrok- dlatego
świetnie nadaje się do nasadzeń kontrastowych.
Najlepszy efekt osiągamy sadząc cebulki w grupach.
Tulipan  Apeldoorn

Tulipan Apeldoorn

TULIPAN DARWINA
Tulipany Darwina najlepiej kwitną w miejscach słonecznych. Odmiany wysokie i średnie dobrze sprawdzają się na ogrodowych rabatach. Natomiast odmiany niskie sadzimy w ogródkach skalnych oraz w pojemnikach. Idealnie nadają się na kwiat cięty. Szokują ogromną ilością różnych barw i odmian. Tulipany wymagaja podlewania gdy wiosennych opadów jest zbyt mało. Na glebach słabych najlepiej dokarmiać do momentu kwitnienia nawozami wieloskładnikowymi. Po zakwitnięciu tulipany ogławiamy poprzez wyłamanie pozostałości kwiatostanu. Dzięki temu zapewniamy lepsze kwitnienie w przyszłym roku. Tulipany wykopujemy po zaschnięciu liści,
czyli zwykle na przełomie czerwca i lipca.
Roślina zimotrwała.
Tulipan Wirosa

Tulipan Wirosa

TULIPAN PEŁNY
Tulipany pełne to szlachetne tulipany rabatowe i na kwiat cięty, nadające się również do uprawy pokojowej. Najlepiej kwitną w miejscach słonecznych. Również w otoczeniu liściastych drzew i krzewów, ponieważ zwykle kwitną, zanim rośliny te w pełni rozwiną liście. Odmiany wysokie i średnie dobrze sprawdzają się na ogrodowych rabatach. Natomiast odmiany niskie sadzimy w ogródkach skalnych oraz w pojemnikach. Idealnie nadają się na kwiat ciety. Szokują ogromną ilością różnych barw i odmian. Tulipany wymagają podlewania gdy wiosennych opadów jest zbyt mało. Na glebach słabych najlepiej dokarmiać do momentu kwitnienia nawozami wieloskładnikowymi. Po zakwitnięciu tulipany ogławiamy poprzez wyłamanie pozostałości kwiatostanu. Dzięki temu zapewniamy lepsze kwitnienie w przyszłym roku. Tulipany wykopujemy po zaschnięciu liści, czyli zwykle na przełomie czerwca i lipca.
Roślina zimotrwała.