Milin amerykanski Flava
Artykuły powiązane
Milin amerykanski Flava

Milin amerykanski Flava

gatunek ozdobnego pnącza należącego do rodziny bignoniowatych. Pochodzi ze Stanów Zjednoczonych (południowo-wschodnie stany). W Polsce tylko jako roślina uprawna.
Łodyga
Dorasta do 10 m długości. Grube, słabo wijące się pędy, jednak przytwierdzające się do ścian i skał za pomocą licznych korzonków przybyszowych.
Liście
Duże do 30 cm, nieparzystopierzaste, piłkowane, ciemnozielone
Kwiaty
Od lipca do września. Zależnie od odmiany: jaskrawopomarańczowe, pomarańczowoczerwone, szkarłatne lub żółte. Kwiaty zrosłopłatkowe, trąbkowate, długie 6-9 cm.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Żółty oleander

Żółty oleander

Kwitnący przez całe lato, aż do późnej jesieni krzew, z długimi (do 7 cm)), intensywnie żółtymi kwiatami. Liście długie, lancetowate, przypominające liście oleandra. Ozdobne są również bardzo ciemne, prawie czarne,intensywnie błyszczące owoce.
Powojnik Rouge Cardinal

Powojnik Rouge Cardinal

Przepiękna, średnio silnie rosnąca odmiana.
Długo i obficie kwitnąca, rozkwitająca purpurowymi kwiatami w okresie czerwca i sierpnia.
Idealna do uprawy przy ogrodzeniach, ścianach i altanach. Doskonała również do uprawy w dużych pojemnikach.
Przydatna do uprawy na jasnym tle.
Żołty milin

Żołty milin

Przede wszystkim dużo! wydaje się, że jest to główną dewizą tego krzewu. Daje rzeczywiście dużo, zdobiąc przez cały rok swoimi wiecznie na nowo pojawiającymi się kwiatami otoczenie. Są one koloru intensywnie żółtego, kształtem przypominają kwiaty milinu. Bardzo lubi ciepło i światło - im cieplej tym dla niego lepiej.