Piwonia Sarah Bernhardt
Artykuły powiązane
Piwonia Sarah Bernhardt

Piwonia Sarah Bernhardt

Odmiana późna, błyszcząca. Kwiaty różowe wypełnione licznymi płatkami, pełne. Oprócz pięknych kwiatów odznaczają się dekoracyjnymi żywo zielonymi liśćmi. Najlepiej rosną w miejscach słonecznych, gleba gliniasta, żyzna. Na zimę zaleca się lekko przykryć liśćmi.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Piwonia Karl Rosenfield

Piwonia Karl Rosenfield

Piwonie należą do najpiękniejszych kwiatów sezonowych, oprócz ciemoróżowych pięknych kwiatów odznaczają się dekoracyjnymi liśćmi, które jesienią przebarwiają się na brązowo lub żółto. Wymagają piaszczystych, żyznych gleb. Osiągają wysokość do 80 cm.
Piwonia Duchesse de Nemourus

Piwonia Duchesse de Nemourus

Roślina o złożonych, podwójnie trójdzielnych liściach. Kwiaty duże, śnieżnobiałe osadzone pojedynczo na łodydze, pełne. Uprawiana głównie na kwiat cięty, doskonała do zieleńców, parków, ogrodów przydomowych. Wymaga gleby żyznych, gliniasto-piaszczystych i miejsc słonecznych.
Tulipan  Groenland

Tulipan Groenland

Wszystkie odmiany tulipanów są światłolubne, preferują piaszczystą lub piaszczysto-gliniastą glebę, o odczynie obojętnym. Najlepszym okresem do sadzenia jest wrzesień i październik. Zastosowanie na kwiat cięty, uprawa doniczkowa, ogródki.