Tayberry
Artykuły powiązane
Tayberry

Tayberry

Wspaniała krzyżówka maliny i jeżyny rodząca największe owoce wśród wszystkich odmian malin i jeżyn. Są one ciemnoczerwone lub purpurowe, często osiągają długość do 6 cm, smakiem przypominają jeżyny.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Malina Polana

Malina Polana

Polana kwitnie i owocuje dwukrotnie - na jednorocznych pędach już na początku lipca i ponownie w dolnej części tych samych pędów w następnym roku w terminie tradycyjnego kwitnienia maliny. Odmiana zalecana do uprawy wyłącznie na późno letni i jesienny zbiór, z usuwaniem jednorocznych pędów przed zimą. Rodzi wspaniałe, aromatyczne, duże owoce.
Kaki

Kaki

Bardzo smaczne, jadalne owoce wielkości pomidora. Ich smak jest przez niektórych określany jako pomiędzy pomidorem a brzoskwinią. Dość powszechnie uprawiany w cieplejszym klimacie, powoli zdobywa Europę. W handlu można czasami spotkać owoce Kaki, sprzedawane jako owoce Szarona. Samo drzewo kształtem przypomina karłową jabłoń, i tak samo jak ona zrzuca liście na zimę. Owocuje od sierpnia do października, owoce są smaczne po zrzuceniu liści przez drzewo.
Brzoskwinia Harow Beauty

Brzoskwinia Harow Beauty

Odmiana wyhodowana w Kanadzie, rosnąca silnie. Jest dość wytrzymała na niskie temperatury, owoce średniej wielkości do dużych (90-150g), bardzo atrakcyjne. Skórka żółta, słabo omszona, pokryta ciemnoczerwonym rumieńcem. Miąższ zwięzły słodkawo - kwaskowaty, jasno-pomarańczowy, doskonale odchodzący od pestki. Odmiana późna, owoce dojrzewają w końcu sierpnia i na początku września.