Czosnek główkowaty
Artykuły powiązane
Czosnek główkowaty

Czosnek główkowaty

Bardzo dekoracyjna i ceniona odmiana z uwagi na orginalną budowę kwiatów. Kwitnie od wiosny do połowy lata, mozna go szdzić w ogródkach skalnych, na rabatach, a także stosować na kwiat cięty. Suszone kwiatostany wyglądają pięknie w suchych bukietach.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Rododendron Bengal

Rododendron Bengal

Jedna z bardzo niewielu odmian różanecznika o intensywnie czerwonej barwie kwiatów. Jak wszystkie różaneczniki wymaga wysokiej i stałej wilgotności powietrza. Gleba powinna mieć odczyn kwaśny o ph 5,5, najlepiej pokryta ściółką grubości 5-10 cm. Stanowisko osłonięte od wiatrów.
Szachownica perska Fritillaria persica

Szachownica perska Fritillaria persica

Silnie rosnąca roślina cebulowa dorastająca do 100 cm. Wytwarza gęsto ulistnione łodygi, pokryte szarozielonymi liśćmi, zakończone śliwkowymi, dzwonkowatymi kwiatami. Rozmnażanie za pomocą cebul przybyszowych i nasion. Lubi glebę ciepłą, przepuszczalną.
Pięciornik krzewiasty pomarańczowy

Pięciornik krzewiasty pomarańczowy

Gęsty krzew, najczęściej o nieregularnym pokroju. Największą jego ozdobą są drobne, ale liczne pomarańczowe kwiaty, podobne do kwiatów truskawek. Swą popularność zawdzięcza przede wszystkim niewielkim wymaganiom i małej pracochłonności przy pielęgnowaniu. Idealny do ogrodów skalnych, na skarpy, rabaty. Krzew bardzo wytrzymały na mrozy i susze. Najlepiej rośnie na glebach lekkich, piaszczystych. Dobrze znosi warunki miejskie. Doskonały do kompozycji w dużych donicach oraz na nieformowane żywopłoty. Osiąga wysokość do 70 cm.