Irys Bronze Queen
Artykuły powiązane
Irys Bronze Queen

Irys Bronze Queen

Ozdobny, dekoracyjny irys polecany na kwiat cięty. Posadzony w grupach stanowi ozdobę ogrodu. Liście szablaste,równowąskie. Kwiaty duże, żółto-brązowe. Kwitnie od kwietnia do połowy lipca. Wymaga gleby żyznej, gliniasto-próchniczej.

Encyklopedia roślin

Alfabetyczny spis nazw roślin. Rośliny wg okresów kwitnienia, wysokości oraz mrozoodporności.
Irys Purple Sensation

Irys Purple Sensation

Odmiana o regularnym kształcie, kwiaty duże osadzone pojedynczo lub w kwiatostanach. Osiągają wysokość do 60 cm, liście sztywne,wąskie. Ma szerokie zastosowanie sadzi się go na rabatach oraz w grupach na trawnikach. Gleba wilgotna, przepuszczalna. Kwitnie dobrze na stanowisku słonecznym lub lekko zacienionym.
Skalnica cienista

Skalnica cienista

Mieszaniec tworzący darń, dzięki płaskim rozetom skórzastych liści. Liście ciemnozielone, z nieregularnie porozrzucanymi, żółtymi plamkami. Kwiaty bardzo małe, gwiazdkowate, białe, w środku czerwone zebrane są w luźne wiechy. Pędy kwiatostanowe wysokości 30cm pojawiają się na roślinie od maja do czerwca.
Zawilec Mount Everest

Zawilec Mount Everest

Roślina wieloletnia, wysokość do 40 cm. Posiada okrągłe liście, przeważnie pięciodzielne z odcinkami o dwóch, trzech wcięciach. Liście odziomkowe rozwijają się całkowicie dopiero po okresie kwitnienia
Kwiaty białe, o delikatnym zapachu, duże, o średnicy 4-7 cm. Wyrastają pojedynczo w okółku liści szczytowych. Kwitnie od kwietnia do czerwca. Przydatna do obsadzania słonecznych skarp, tarasów oraz kamienistych rabat
Sposób uprawy : bez problemu znosi zimę